Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vai mājās ir nepieciešamas videonovērošanas kameras un citi drošības risinājumi?

Laupītājs (Image by Edward Paul from Pixabay)

Laupītājs (Image by Edward Paul from Pixabay)

Tagad, kad Covid-19 pandēmijas dēļ esam spiesti vairāk uzturēties mājās, jādomā, vai vispār mājokļa drošības sistēmas kā videonovērošanas kameras, ugunsdrošības sistēmas un signalizācija vispār vairs ir nepieciešamas. Esam taču uz vietas un varam uzreiz reaģēt nepieciešamības gadījumā. Lai noskaidrotu, kā pandēmija ir ietekmējusi mājas ikdienu Latvijas iedzīvotājiem, tika veikts pētījums.

Mājokļa drošība – vēl aktuālāka tēma

Aptauju izstrādāja Swedbank, aptaujājot vairāk nekā 700 iedzīvotāju vecumā no 18-64 gadiem visā Latvijā par mājokļa drošību un to, kā pandēmija ietekmējusi viņu ikdienu. Tajā noskaidrojās, ka teju katrs ceturtais iedzīvotājs šajā pandēmijas laikā ir saskāries ar kādām likstām mājoklī. Daudzi respondenti ir norādījuši, ka mājas daudziem ir kļuvušas par darba vietu, bērnudārzu un skolu, un tā nozīme ikdienā ir būtiski pieaugusi. Tas licis cilvēkiem pārvērtēt ne tikai to, kas mājoklī ir svarīgs no sadzīviskā viedokļa, bet arī kādā mājoklī vēlētos dzīvot un kā parūpēties par tā drošību. Tika arī atklāts, ka teju katrs ceturtais iedzīvotājs (23%) šajā pandēmijas laikā ir saskāries ar kādām likstām mājoklī. Visbiežāk - 14% gadījumu - ir tikusi sabojāta kāda no elektroierīcēm, piemēram, planšete, dators, televizors u.tml. Tas licis aizdomāties ne tikai par mājokļa apdrošināšanu, bet arī drošības risinājumiem, kas var brīdināt par uguns nelaimēm un citām likstām.

Ugunsdrošības sistēmas – visnepieciešamākā lieta

Aukstums, ēkas apkurināšana, aktīvi lietotās viedierīces, biežā ēst gatavošana – tā vien šķiet, ka ugunsnelaimes risks pandēmijas laikā ir pieaudzis un ne velti: dzīvošana, strādāšana, mācīšanās un citādi ilgstoša uzturēšanās mājās ziemas laikā veicina ugunsgrēka rašanās risku. Lai to novērtu, visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem un darba kārtībā esošiem dūmu detektoriem. Vēl lielāks drošības garants būs ugunsdrošības sistēmas, kas laikus brīdina īpašnieku par apdūmojumu mājoklī. Ja detektors uzstādīts kādu laiku atpakaļ, pārliecinies par tā darbību un nepieciešamības gadījumā nomaini pret jaunāku un labāku modeli – dūmu detektoru, siltuma detektoru, kombinēto detektoru vai gāzes detektoru.

Pret garnadžiem - signalizācijas sistēmas un videonovērošanas risinājumi

Pētījumā vairāki respondenti norādījuši, ka pandēmijas dēļ ir mainījuši ne tikai ikdienas paradumus, bet pat pārcēlušies uz dzīvi ārpus pilsētas, atstājot mājokli pilsētā tukšu. Tās ir lieliskas ziņas garnadžiem, tāpēc mājokļu īpašniekiem nepieciešams nodrošināt mitekli pret zādzības risku un uzstādīt sistēmas, kas palīdz nelikumību novērst. Primāri uzstādāmas ir signalizācijas sistēmas, bet vēl drošāks risinājums ir tās apvienot ar videonovērošanas kamerām, kas fiksēs garnadzi. Wi-Fi kameras, IP kameras, IP Smart videokameras, Analogās kameras, temperatūras monitoringa iekārtas, Turbo kameru ieraksta ierīces jeb DVR – piedāvājums ir tik plašs, ka labāk sazināties ar speciālistiem, lai noteiktu, kāds risinājums ir piemērotākais tavam mājoklim. Turklāt tas attiecas arī uz tiem, kuri nekur nav pārcēlušies, jo labi zināms, ka procentuāli daudz laupīšanu tiek pastrādātas nakts aizsegā, kamēr paši īpašnieki atrodas mājās.

Laupītājs (Image by Edward Paul from Pixabay)

Laupītājs (Image by Edward Paul from Pixabay)

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas