Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Velosipēds un ziema - derīgi padomi, kā labāk sagatavoties

Šajā rudenī laika apstākļi mūs tik neticami lutina, ka velo braukšanas sezona joprojām turpinās ne tikai ekstrēmi izturīgajiem, bet ir patīkams pārvietošanās veids vai brīvā laika aktivitāte ikvienam interesentam. Tomēr ziema, ātrāk vai vēlāk, bet neizbēgami pienāks ar visām tām sekojošajām laika apstākļu izmaiņām, un tādēļ ir īstais laiks padomāt par sava velosipēda atbilstošu sagatavošanu.

Neaizmirsti parūpēties par savu draugu!

Daudziem velo braucējiem velosipēds ir kļuvis par uzticamu draugu, kurš ir gan nenovērtējams palīgs dinamiskajā ikdienā, gan kompanjons aktīvās brīvdienās. Tomēr atcerieties, ka jebkura draudzība ir jākopj, un arī par velosipēdu, lai tas labi kalpotu daudzus gadus, ir atbilstoši jāparūpējas.

Velo servisa speciālisti atgādina, ka, neatkarīgi no tā, vai plānojat velosipēdu izmantot visu cauru ziemu, vai arī viņš rāmi un klusi gaidīs jūsu atkalsatikšanos pavasarī, velosipēda profilaktiskā apkope būtu jāveic divas reizes gadā, un visloģiskāk būtu to darīt pavasarī un rudenī.

Ja izmantosiet velosipēdu arī ziemā …

Mūsu klimata joslā ziemas apstākļi mēdz būt skarbi un prasīt lielu izturību ne tikai no braucējiem, bet arī no paša velosipēdam. Temperatūras maiņas, nokrišņi, ceļus klāj sniegs, smilts un sāls maisījums. Lai jūsu uzticamais draugs šo pārbaudījumu izturētu, tas pienācīgi jāsagatavo.

Pirms ziemas sākuma velosipēdam būtu jāveic pilno servisa apkopi, kad divriteni izjauc, visus mehānismus ieeļļo un ieziež ar speciālām smērēm, lai braucamrīks darbotos pilnvērtīgi arī zemās temperatūrās. Ķēdi, kas ir viena no galvenajām detaļām, var nemainīt, ja tas nav nepieciešams, bet gan kārtīgi izskalot dīzeļdegvielā, tādā veidā tiekot vaļā no vecās eļļas un putekļu maisījuma, kas sakrājies uz ķēdes kopš pēdējās eļļošanas reizes. Pieredzējuši velo braucēji ar tehniskām iemaņām mēdz šo apkopi veikt paši mājas apstākļos. Tomēr, ja neesat par savām zināšanām un prasmēm šai jautājumā tik pārliecināts, jums labprāt talkā nāks profesionāli velo servisa meistari, kuru rīcībā ir gan zināšanas un pieredze, gan arī atbilstoši kopšanas līdzekļi un tehniskais aprīkojums.

Ziemas apstākļos būtu pareizi tīrīt divriteni pēc katras tā lietošanas reizes. Pēc ziemas sezonas var nākties mainīt velosipēda rezerves daļas - ķēdi, iespējams, arī zobratus, kā arī aploces vai bremžu diskus. Tie tiek bojāti, jo tajos tiek sadzītas rievas no sāls, smiltīm un sniega, taču šo procesu var mazināt, ja aploces, bremžu diski un bremžu klucīši tiek regulāri tīrīti. Tāpat arī ķēde.

Drošība pirmajā vietā!

Ziemas sezonā diennakts tumšais laiks iestājas agri, braukšanas apstākļi un redzamība ir apgrūtināti visiem satiksmes dalībniekiem, ir paaugstināts risks slīdēšanas dēļ, tādēļ ir drošības jautājumiem jāpieiet ar vislielāko nopietnību. Cena par vieglprātību šeit var būt pat jūsu dzīvība!

Iestājoties ziemai, ir īstais laiks pārbaudīt velosipēda bremžu trosītes un bremžu kluči, proti, vai tie nav pārāk nolietoti, jo tad bremzes nefunkcionēs pilnvērtīgi. Bremzes ir vienīgais mehānisms, kas palīdz apstādināt velosipēdu, kad tas ir nepieciešams, tādēļ tām jāvelta vislielākā uzmanība.

Papildu uzmanība jāvelta arī riepām, jāapsver, vai tās nevajadzētu nomainīt uz sezonai piemērotākai. Riepas notur braucamo uz ceļa, tādēļ arī tām ir būtiska nozīme. Riepas, kurām būs izteiktāks un platāks protektors, slīdēs mazāk nekā šaurās, bez jebkāda protektora riepas. Kalnu modeļa divriteņiem, tāpat kā automašīnām, ir pieejamas arī riepas ar radzēm. Riepas arī nevajadzētu uzpumpēt pilnībā – tām jābūt mazliet mīkstākām, lai rastos labāka saķere ar ceļu. Nebūtu par skādi arī pievienot dubļu sargu, lai kaut cik pasargātu pašu braucēju un viņa apģērbu.

Un protams, lai cik daudz arī nebūtu runāts par atstarotāju nepieciešamību, nebūs lieki vēlreiz pieminēt arī šo būtiski svarīgo apstākli - atstarotāji ir jāizmanto obligāti! Braucot ar divriteni pa brauktuvi, autovadītāji daudz ātrāk un no lielāka attāluma spēs pamanīt priekšā braucošu velosipēdistu, ja braucamais būs aprīkots ar gaismiņām - attiecīgi - baltā priekšpusē un sarkanā aizmugurē. Krēslainā un tumšā laikā tā būs pat vienīgā iespēja jūs pamanīt! Tāpat autobraucēji daudz labāk pamanīs neaizsargāto satiksmes dalībnieku, ja tas lietos atstarojošo vesti.

Velosipēds “ziemas miegā”

Ja esat no tiem, kuru mīļākā stihija nav Baltijas ziemas velo braukšanas izaicinājumu pārvarēšana, un parasti piešķirat savam riteņotajam draugam garāku atvaļinājumu līdz pirmajām siltajām pavasara dienām, arī tad viņš būs pelnījis to pavadīt apkopts un piemērotos apstākļos.

Arī šajā gadījumā sezonas noslēgumā ieteicams veikt pilno velosipēda apkopi, bet pats minimums būtu - neatstāt divriteni līdz pavasarim dubļainu un netīru, bet gan nomazgāt un ieeļļot. Pretējā gadījumā detaļas, jo sevišķi ķēde un zobrati, “apaugs” ar netīrumiem, kurus pēc tam būs grūti notīrīt. Pirms ziemas sakoptam velosipēdam pavasarī tad atliks tikai piepumpēt riepas un tas būs gatavs lietošanai.

Visbiežāk velosipēdus mēdz uzglabāt šķūnītī, garāžā vai dzīvoklī - istabā vai un balkona. Šīs vietas ir piemērotas, vien jāpārbauda, vai tās ir pietiekoši droši aizslēdzamas. Pret zagļiem nedroši var būt arī zemāko stāvu balkoni, kur tad ieteicams divriteni papildus pieslēgt.

Ja divritenis pārziemos uz balkona, tad ieteicams to kārtīgi apsegt – tā, lai sniegputenis vai brāzmainais vējš to neatsedz un lai mitrums nekaitētu divriteņa mehānismiem. Tiem, kas bieži nelieto balkonu vai lodžiju ziemā, ik pa laikam jāpārliecinās, vai spēkrats nav atsegts un joprojām ir pasargāts no mitruma.

Ja esat no Kurzemes puses, tad jebkurā ar velosipēda labklājību saistītā jautājumā aicinām iegriezties Velo Bodē Ventspilī, kur jūs sagaidīs prasmīgi un atsaucīgi meistari!

Izlasi arī:

Lietoti velosipēdi - pārdomāts lēmums


Velosipēds, divritenis, Photo by Nick Fewings on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas