Вы используете старую версию браузера, некоторые интерфейсы могут работать. Мы рекомендуем вам обновить ваш браузер!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vīrieši lūdz valsti apmaksāt dzimumlocekļa rekonstrukciju pēc prostatas vēža

Aicina atbalstīt iniciatīvu par valsts apmaksātu dzimumlocekļa rekonstrukciju pēc prostatas vēža operācijas

Latvijas vīriešiem, kuri cietuši no prostatas vēža, slikta ziņa – mazaktīvi norit parakstīšanās vietnē “ManaBalss.lv” par valsts apmaksātu dzimumlocekļa rekonstrukciju pēc prostatas vēža operācijas. Tā rada neatgriezeniskas sekas vīriešu fizioloģijā un diemžēl atstāj negatīvas sekas arī uz vīriešu mentālo veselību. Situācija būtu labāka, ja valsts apmaksātu dzimulocekļa rekonstrukciju līdzīgi kā sievietēm valsts sedz izmaksas par krūts rekonstrukciju pēc krūts vēža, ziņo raidījums “360 Ziņneši”.

Šobrīd par iniciatīvu ir parakstījušies 970 cilvēku. Kā jau visām iniciatīvām, lai to iesniegtu Saeimai, ir nepieciešami 10 tūkstoši parakstu. Tikmēr urologu asociācija aicina vīriešus šo mēnesi izmantot, lai pārbaudītu veselību.

Iniciatīvas autoram Agrim Freibergam prostatas vēzi diagnosticēja 2018. gadā un veiksmīgi veica operāciju. Ik gadu pasaulē ar prostatas vēzi slimo 2,9 miljoni vīriešu, Latvijā – ap 1200. 70% gadījumu vēža pacienti nonāk uz operācijas galda, un pat, ja audzējs uzveikts, rezultāts var ietekmēt vīrieša lepnumu.

“Pēc šāda veida operācijas ir ļoti daudz jāstrādā ar sevi, ar savu organismu, lai nebūtu urīna nesaturēšanas, lai savu mentālo stāvokli noturētu līmenī un neiekristu depresijās,” stāsta Freibergs.

Iniciatīvai pievienojas arī Latvijas Urologu asociācija un onkoloģisko pacientu biedrība “Dzīvības koks”. Tās priekšsēdētāja Gunita Berķe norāda: “Sievietēm pēc krūts vēža ir nodrošināta protēze un arī krūts rekonstrukcija. Lai gan šobrīd ir pārtraukums naudas trūkuma dēļ, vīrietis ar savām problēmām paliek viens pats.”

Ja vēža operācija netiek veikta laikus, vīrietim var pazust erekcija, bet bauda joprojām saglabājas. Tiek lēsts, ka dzimumlocekļa rekonstrukciju varētu veikt aptuveni 100 vīriešiem gadā. Šobrīd šādas operācijas izmaksas svārstās no pieciem līdz desmit tūkstošiem eiro, un to var atļauties vien aptuveni 20 cilvēki gadā. Jāatzīmē, ka prostatas vēzi konstatē katram desmitajam vīrietim, kurš sasniedz 50 gadu vecumu.

Latvijas Urologu asociācijas valdes loceklis Pēteris Vaganovs radījumam pastāstīja, kādēļ šāda operācija vīriešiem būtu jānodrošina: “Lai dzīvotu pilnvērtīgu dzimumdzīvi, noteikti nepieciešama kvalitatīva erekcija. Es nerunāju par savu labsajūtu, bet arī par partneres, par pāra psihoemocionālo labklājību. Lielākā daļa aptaujāto vīriešu pēc dzimumlocekļa implanta ievietošanas atzīmēja, ka viņu dzimumdzīves kvalitāte ir nevis tik pat laba, kā bija pirms operācijas, bet viņi savu dzimumdzīves kvalitāti pielīdzinājuši saviem jaunības gadiem.”

Agris Freibergs ir arī biedrības “Dzīvības koks” mentors, kas sniedz atbalstu prostatas vēzi pārslimojušiem vīriešiem. Viņš uzsver, ka katrs vīrietis šo pieredzi pārdzīvo atšķirīgi:

Viens no laukiem, kad runāju ar viņu, kā viņš tam visam tiek pāri, viņš saka – “Nu kā, aizeju aiz šķūnīša – iedzeru šņabīti un paraudu.” Viņš tā tiek tam cauri.

"Es dzīvoju pilnvērtīgu dzīvi – apmeklēju sabiedriskus pasākumus, sportoju, dzīvoju tālāk.”

Bet attiecībā uz prostatas vēzi katram vīrietim urologs būtu jāapmeklē obligāti, tuvojoties 50 gadu vecumam. Diemžēl slimības agrīnās stadijās simptomi parasti neizpaužas, un sajūtas rodas tikai trešajā vai pat ceturtajā stadijā.

Foto: Ekrānuzņēmums no sižeta

Foto: Ekrānuzņēmums no sižeta

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Похожие новости

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Загружаем...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas