Sievietes noslēpums (Image by AllClear55 from Pixabay)
Džūlija Robertsa, Parisa Džeksone, Bejonsa Noulza, Britnija Spīrsa, Drū Berimora, Lady Gaga, Mailija Sairusa, Bella Torna – visas šīs slavenības kādā brīdī ir veikušas izvēli par labu dabīgam apmatojumam. Vai mums vajadzētu sekot viņu piemēram, uz ziemu skuvekli noliekot kādā dziļākā plauktiņā?
Kas jāņem vērā, ja izvēlies neskūties?
Vispirms matiņi var būt asi un raupji
Ja patiesi esi izvēlējusies kādu laiku neskūties, vispirms ataugušie matiņi var likties asi un raupji. Tas tāpēc, ka iepriekšējā skūšanās reizē tie ar asmeni attiecīgi nogriezti. Ļaujot tiem kādu laiku paaugties, matiņi kļūs mīkstāki un to stīvums ar laiku pazudīs.
Matiņi var šķist biezāki
Pastāv maldīgs priekšstats, ka atteikšanās no skuvekļa darīs matiņus biezākus un tie ātrāk augs. Tas ir mīts, lai gan sākumā dažām sievietēm tā patiešām varētu šķist. Matiņu struktūra, to daudzums, krāsa, augšanas ātrums un biezums nekādā ziņā nav saistīts ar skūšanos. To nosaka ģenētika. Iespējams, tu nemaz nezini, kāda esi dabīga un atteikšanās no skūšanās uz kādu laiku var tev to parādīt.
Krēmu vietā vajadzēs izvēlēties losjonus
Viena lieta, kas noteikti jāņem vērā, ja izvēlies kādu laiku neskūties, ir citādāka ķermeņa kopšanas līdzekļa izvēle. Izaugušie matiņi neļauj biezam krēmam iesūkties ādā, tāpēc ādas kopšanai vajadzēs izvēlēties šķidrākus krēmus, losjonus vai želejas veida serumus. Tie vieglāk varēs piekļūt ādai un tajā iesūkties, neatstājot uz matiņiem taukainu krēma kārtu, kas smērē apģērbu.
Pretsviedru līdzekļus izvēlies ar gēla tekstūru vai izsmidzināmus
Šī paša iemesla dēļ padusēm ar gariem matiņiem vēlams izvēlēties pretsviedru līdzekļus ar gēla tekstūru vai izsmidzināmus. Tie ātrāk nokļūs līdz ādai, tādējādi ātrāk nokļūstot līdz baktērijām, kas atrodas uz mūsu ādas un izraisa sviedru smaku. Lieto dezodoranta aerosolu vai želejveida konsistences pretsviedru līdzekļus un nebūs ne smakas, ne svīšanas.
Kādas ir priekšrocības?
Ļaujot ataugt dabīgiem matiņiem, tu ļauj ķermenim sadzīt. Skūšanās rezultātā āda tiek bojāta, rodas mikrotraumas, kas izraisa ādas kairinājumu, sarkanus pleķus, ieaugušus matiņus un nereti arī niezi. Kādu laiku atturoties no šīs ikdienišķās nodarbes, brūces aizvelkas ciet un āda kļūst mīkstāka.
Ja vēlies veselu ādu, bet no gludām kājām, padusēm un bikini zonas tomēr negribi šķirties, izvēlies vaksāciju, jo tad matiņi tiek izrauti ar visām saknēm, nekairinot ādu un neradot ādas mikrotraumas. Tas arī ļaus gludajai ādai saglabāties ilgāk (līdz 2 nedēļām) un matiņi, kas ataugs būs mīkstāki.
Protams, izvēle – skūties vai neskūties – katrai ir jāizdara pašai, bet nevar noliegt, ka dzīve bez asmeņa skan visai vilinoši. Īpaši tagad, kad aukstajā laikā ķermeni vēlamies paslēpt zem biezākas apģērba kārtas.
Lasi arī šos rakstus:
- Kā sievietei cīnīties ar sejas apmatojumu?
- Viss par lāzerepilāciju;
- Skūt vai vaksēt? Efektīvākās metodes, kā atbrīvoties no nevēlamā apmatojuma;
- Kā mazināt kairinājumu, skujot bārdu?
- 8 skrubji sejai un ķermenim, kurus var pagatavot mājās!
Sievietes noslēpums (Image by AllClear55 from Pixabay)