Zoss cepetis. Foto: pexels.com
Kā izcept zosi vai pīli, lai viss labums neiztek taukos un Mārtiņdienas cepetis nebūtu sīksts un sauss? Šeit daži knifi, ko iesaka dažādi pavāri:
Pats galvenais likums ir laistīt putnu visas cepšanas laikā – retākais, reizi stundā aplaistīt cepeti ar tā sulām
- Esot ļoti garšīgi, ja zosi vai pīli iesmērē ar taukiem un garšvielām, apcep un tad kopā ar sīpolu, tomātu, citronu (daivās sagrieztu) sutina čuguna "pīlē" ar nedaudz ūdens. Var pievienot nedaudz ābolus. Jāsutina ilgi, kad sāk smaržot, apgroza un pabalsta.
- Veselu putnu cepšanai ieteicams izmantot gaļas termometru, lai putns izceptos vienmērīgi. Pareizā temperatūra - ne vairāk kā 200 grādu un ne mazāk kā 150. Vislabāk starp 150-170 grādiem.
- Franču metode „confit” — zosi vai pīli sadala gabalos, apcep uz pannas un liek cepties cepeškrāsnī savos taukos. Proti, cepeškrāsnī tauki tecēs ārā un putns zemā temperatūrā rāmi sutināsies savos taukos savukārt tauki sasūksies gaļā.
- Pāri palikušajos taukos var droši cept dārzeņus – nav obligāti jāpaliek pie tradicionālajiem kāpostiem, derēs jebkuri
- Restorānu šefpavāri izmanto šādu triku – pirms zosi likt cepeškrāsnī, to pavāra 10 minūtes parastā ūdenī
- Pīli vai zosi vislabāk pildīt ar kāpostiem, āboliem, apelsīniem. Tajā var ielikt ieslīpi atvērtu pudeli vai bundžu skābas sulas, vīna, alus vai sidra, kas palīdzēs putnam izcepties sulīgam. Tāpat palīdzēs cidonija sulas bļodiņa no metāla, kas ievietota blakus putnam cepeškrāsnī
- Gards cepetis sanāk arī tad, ja zosi pilda ar baltmaizi un uz pannas apceptinātu selerijas sakni, sīpoliem, āboliem, speķi un zosu aknām
- Zoss ir smalks putns un to marinēt vislabāk esot ananasu sulā, nevis etiķī.
- Zoss cepetim lieliski piestāvēs brūkleņu ievārījums, arī mārrutku un ābolu mērce.
Zoss cepetis. Foto: pexels.com
Saturs turpināsies pēc reklāmas