Pārcelšanās, pārvākšanās. Photo by La Miko from Pexels
Ja viens pārvākšanos uztver kā jaunas dzīves sākumu un ar skubu metas iekšā visos procesos, kas saistīti ar pakošanu, kārtošanu, nešanu un bīdīšanu , tad otram nelabi metas jau no domas vien, ka būs jāmēģina tik galā ar visu mantību un kustību jaunās dzīvesvietas virzienā. Ja pieskaiti sevi pie otrā tipa, tad pārvākšanās procesā neatsverams atbalsts un nervu šūnu saudzētājs būs profesionāls pārvākšanās serviss, palīdzot izjaukt, salikt, nonest, aizvest un pat iekārtot.
Bet līdz reālai kustībai ir jātiek, tāpēc pāris ieteikumi no profesionāļiem, lai pārvākšanos ērti un bez sāpēm piedzīvoti kā vieni, tā otri.
1. Izmanto pārvākšanos kā iespēju atbrīvoties no visa tā no kā jau sen esi vēlējies atbrīvoties. Visu, kas lieks un sen nav lietots atdod draugiem vai labdarības iestādēm. Atceries, ka šāda kritiska pieeja mantām var krietni samazināt pārvākšanās izmaksas.
2. Pirms pārvākšanās nepulē mēbeles, nelieto īpašus kopšanas līdzekļus, pārvadājot apstrādātas mēbeles tās var tikt vieglāk sabojātas.
3. Ņem vērā jaunās dzīvesvietas plānojumu un jau laikus apdomā, kur ko liksi, kur kas būs noderīgs. Tas palīdzēs ne tikai ātrāk iejusties jaunajā dzīvesvietā, bet arī kritiski pieiet līdzi ņemamajām mantām.
4. Pārvērt pakošanos par ballīti, uzaici ciemos labus draugus, ar kuriem pasmiet par iekrātajām lietām un atcerēties pagātni.
5. Ideāli, ja mantas izdodas sapakot vismaz dienu pirms pārvākšanās, lai atliktu laiks atpūtai un labam miegam. Pēdējā brīža pakošanās rada nevajadzīgu stresu.
6. Nesāc izmisīgi vākt kartona kastes jau mēnešiem pirms plānotās pārvākšanās, izcils veids operatīvai un videi draudzīgai darbībai ir plastmasas kastu īre.
7. Lai mazinātu spriedzi, piesaki pārvākšanās servisa pakalpojumus laicīgi. Ideālā variantā kolīdz esi lauzis iepriekšējās dzīvesvietas līgumu un nolicis pārvākšanās datumu.
8. Atceries, ka liels satraukuma avots var rasties brīdī, ja pie jaunās dzīvesvietas, biroja mašīnai, kura pārvadās mantas, nav iespējams noparkoties. Tāpēc, lai saudzētu nervu šūnas, vērts laikus atrast variantu, kā norezervēt lauku, lai mašīna varētu brīvi piebraukt un stāvēt.
9. Palūdz, lai jaunās dzīvesvietas saimnieki atstāj instrukcijas visām ierīcēm, kuras atrodas mājās – centrālā apkure, ventilācija, kondicionieris. Ja kādām no šīm ierīcēm joprojām ir garantijas talons, lūdz atstāt arī to. Par tādu pašu sistēmu parūpējies arī atstājot savas mājas.
10. Ja jaunajā dzīvesvietā ir signalizācija, noskaidro to. Ieraksti kodu telefonā un pasaki arī savam labākajam draugam.
Pārcelšanās, pārvākšanās. Photo by La Miko from Pexels