Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

11 fakti, kurus Tu, iespējams, nezināji par gultas blaktīm

Gulta, foto no Pixabay

Gulta, foto no Pixabay

Blaktis ir vieni no parazītu kukaiņiem, kas cilvēkiem sagādā īpaši nepatīkamas sajūtas, rada veselības problēmas un ir grūti iznīcināmas. Kas ir šis asinssūcēju kukainis, noteikti ir dzirdēts, bet ir vairāki fakti, kurus, iespējams, nezināji par gultas blaktīm.

1. Gultas blaktis sūc ne tikai cilvēka, bet arī suņu, kaķu, sikspārņu un putnu asinis. Pašā pirmsākumā tie skaitījās sikspārņu parazīti, bet, kad cilvēki ievācās dzīvot alās, tad tie kļuva arī par cilvēku kaitēkļiem.

2. Gultas blakšu iecienītākās gultas veļas krāsas ir sarkana un melna, bet vismazāk iecienīta – dzeltena un zaļa. Uz gultas veļas blaktis atstāj izkārnījumus, kas izskatās pēc maziem tumšiem pleķīšiem.

3. Gultas blaktis invazē ne tikai gultas, bet arī automašīnu sēdekļus. Biežākie auto, kur tās noķert, protams, ir takši, jo ar tiem pārvietojas neskaitāmi cilvēki un nekad nevar zināt, kurš tās var ievazāt attiecīgajā auto.

4. Blaktis varot pārnēsāt salmonellas, tīfa un mēra ierosinātājus. Lai gan lielakais kaitējums veselībai, ko tās nodara, ir kodumi, kuru rezultātā var rasties iekaisumi un ekzēma. Blakšu kodumi novājina arī cilvēka imūnsistēmu.

5. Pieaugusi gultas blakts pēc lieluma un formas atgādina ābola sēklu. Pieaudzis gultas blakšu tēviņš spēj sasniegt pat 8,5cm garumu.

6. Līdz pieauguša izmēra sasniegšanai, gultas blaktis maina ādu 6 reizes. Lai notiktu ādas maiņas process, blaktīm noteikti pirms tam kārtīgi jāpaēd.

7. Pieaugusi mātīte savas dzīves laikā spēj radīt 200 – 500 pēcnācējus, katru dienu 9 mēnešu laikā izdējot 1-5 olas. Izdētais olu daudzums atkarīgs no tā, cik paēdusi mātīte bijusi pirms apaugļošanas.

8. Gultas blaktis var iztikt bez ēšanas līdz 400 dienām! Tas nozīmē, ka pat gadu neapdzīvota telpa negarantē, ka blaktis pa to laiku ir izmirušas.

9. Gultas blaktis iegūst krāsu pēc pirmās maltītes. Līdz pirmajai ēdienreizei tās ir caurspīdīgas. Paēdot, tās kļūst spilgti sarkanas, ar laiku kļūst brūnas.

10. Gultas blakšu siekalas satur anestezējošas vielas, pateicoties kurām kukainis spēj mieloties, upurim nejūtot.

11. Cilvēkus ar blaktīm vieno dzīves komforta temperatūra, kas ir 20 – 30C. Tomēr nepieciešamības gadījumā blaktis spēj dzīvot no -30C līdz + 50C, kas tiek skaidrots ar kukaiņu bioloģiskās aizsardzības mehānismiem.

Gultas blaktis ir grūti iznīcināmi parazīti, veiksmīgu rezultātu garantē vien profesionāla dezinsekcija. Pie ķīmijas, kas pieejama veikalos, gultas blaktis drīz vien pierod un tās kļūst pret to izturīgas. Sanitārais dienests LAT ČIEK profesionāli palīdzēs atbrīvoties no nelūgtajiem kukaiņiem, kas spēj sagādāt tik daudz neērtības ikdienā. Ar sanitārā dienesta speciālistiem variet sazināties pa tel.nr. +37120055756.

Interesanti :

Olga Kambala parāda, kā ātri tikt galā ar bardaku mājās

Magonei apriebies, ka viņas māja tiek saukta par netīru

Gulta, foto no Pixabay

Gulta, foto no Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas