Trauku mazgājamā mašīna. Foto: Pixabay
Trauku ievietošana trauku mazgājamajā mašīnā tā, lai viss tiktu pilnībā nomazgāts un nenāktos traukus pārmazgāt, iespējams, izklausās pēc “neiespējamās misijas”. Taču ir 11 knifi, kurus ir vērts paturēt prātā, raksta britu izdevums “Which?”.
Veids, kādā jūs piekrāmējat trauku mazgājamo mašīnu, var būtiski ietekmēt trauku, īpaši lielāku priekšmetu un grūti noņemamu netīrumu, mazgāšanas efektivitāti.
Pēc izdevuma teiktā, šie ir 11 soļi, kas ievērojami atvieglos trauku tīrīšanu ar mazgājamo mašīnu.
1. Iepriekš nenoskalojiet šķīvjus
Pretēji izplatītajam uzskatam, izdevums norāda, ka pirms to ievietošanas trauku mazgājamajā mašīnā, šķīvjus nevajadzētu noskalot.
Lielākā daļa trauku mazgājamās mašīnas programmu iepriekš izskalo traukus, tāpēc nav nepieciešams tos skalot zem krāna - tā ir ūdens izšķiešana.
2. Pārliecinieties, ka visi trauki ir vērsti ar netīro pusi uz vidu
Izdevums norāda, ka katra trauka netīrajai pusei jābūt vērstai pret trauku mazgājamās mašīnas vidu.
Trauku mazgājamās mašīnas strūkla izplūst kā zālāja smidzinātājs, tāpēc pārliecinieties, ka ūdens plūsma nav bloķēta vai trauks vērsts uz otru pusi.
3. Nepārpildiet trauku mazgājamo mašīnu
Lai gan jums varētu rasties kārdinājums iemest visus netīros šķīvjus uzreiz, izdevums iesaka tā nedarīt.
Laba ideja ir pieturēties pie traukiem atvēlēto vietu skaita. Jo citādāk iekārtai būs grūtāk visus traukus pilnvērtīgi nomazgāt.
4. Miksējiet šķīvjus un bļodas
Tā vietā, lai sakrautu šķīvjus vienā galā un bļodas otrā, izdevums norāda, ka trauku mazgājamajā mašīnā vislabāk ir traukus savstarpēji miksēt.
Atstājot atstarpes starp traukiem un galda piederumiem, ūdens un mazgāšanas līdzeklis var labāk izplatīties. Jūs pat varat mēģināt pārmaiņus likt lielākus un mazākus šķīvjus vienu otram blakus, lai palīdzētu to izdarīt.
5. Pārliecinieties, ka bļodas ir vērstas uz leju
Lai cik pašsaprotami tas neizklausītos, pārliecinieties, bļodas ir vērstas uz leju, pretējā gadījumā jūs atvērsiet trauku mazgājamo mašīnu un atradīsiet tās pilnas ar ūdeni.
6. Lielos priekšmetus novietojiet aizmugurē un sānos
Neatkarīgi no tā, vai tā ir cepamā paplāte vai augļu bļoda, pārliecinieties, ka visus lielos priekšmetus novietojat trauku mazgājamās mašīnas aizmugurē un sānos.
Tas nodrošinās, ka tie netraucēs ūdens un mazgāšanas līdzekļa plūsmai pārējo trauku mazgāšanā.
7. Lielu priekšmetu novietošanai izmantojiet regulējamus plauktus
Ja jūsu trauku mazgājamajā mašīnā ir regulējams augšējais plaukts, tas var būt noderīgs, lai tajā ievietotu lielus priekšmetus vai vīna glāzes ar gariem kātiem.
Lai pārbaudītu, vai jūsu trauku mazgājamajā mašīnā ir augšējais plaukts, ko var nolaist vai pacelt, meklējiet sviras mehānismu sānos.
8. Novietojiet cepamās paplātes uz apakšējā plaukta
Paplātes vislabāk novietot uz apakšējā plaukta, kur ūdens spiediens un temperatūra ir visaugstākie. Dažām trauku mazgājamajām mašīnām ir atsevišķa smidzināšanas galviņa, kas paredzēta tādiem smagiem darbiem kā šis.
9. Novieto glāzes malā, bet krūzītes - pa vidu
Lai gan visām krūzēm un glāzēm vajadzētu atrasties augšpusē, vērstām uz leju, izdevums iesaka rūpīgi apsvērt, kur novietot dažādus traukus.
Ja iespējams, novietojiet glāzes gar sānu balstiem, jo ūdens strūkla šeit nav tik spēcīga. Krūzes var novietot pa vidu.
10. Plastmasas priekšmetus novietojiet uz augšējā plaukta
Lai pasargātu plastmasas priekšmetus, izdevums iesaka tos novietot tikai augšējā plauktā.
Šeit temperatūra ir zemāka, tāpēc ir mazāka iespēja, ka karstumā tie deformēsies.
11. Galda piederumus ievietojiet arī ar “kājām gaisā”
Iemesls, kāpēc jūsu galda piederumi ne vienmēr ir tīri, var būt tas, ka līdzīgi priekšmeti atrodas pārāk tuvu viens otram, kas nozīmē, ka nav vietas ūdenim.
Šī problēma var rasties, ja karotes atspiežas viena pret otru. Lai to atrisinātu, novietojiet dažas karotes pareizi, bet dažas uz otrādi, lai ūdens varētu izskalot visas virsmas.
Izņēmums no šī noteikuma ir naži. Drošāk ir tos vienkārši novietot aso smaili uz leju.
Trauku mazgājamā mašīna. Foto: Pixabay