Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

5 mīti par siltajām grīdām

Šodien katrs ilgojas pēc tā, lai mājoklis būtu komfortabli, taču maksimāli ekonomiski apsildīts. Kā to paveikt efektīvi? Vai tiešām siltās grīdas ir labākais risinājums? Gadu gaitā radušies mīti par silto grīdu priekšrocībām un trūkumiem, taču, cik tie patiesi? Uz šiem jautājumiem lūdzām atbildēt uzņēmuma Uponor speciālistus, kas nodarbojas ar apkures, dzesēšanas, cauruļvadu sistēmu un infrastruktūras risinājumiem.

Mīts #1 Siltās grīdas ir pārāk dārgs risinājums, jo sevišķi ekspluatācijas periodā

Šim apgalvojumam varētu piekrist vien tad, ja Uponor piedāvātu siltās grīdas, kas siltumu rada uz elektrības bāzes, taču šis ir risinājums, kad pieslēgtas grīdas apsildes cilpas, un tās izmanto ūdens plūsmas kontrolei. Tātad siltumu rada uzsildīts ūdens. Jāpiebilst, ka siltās grīdas patērē mazāk enerģijas nekā radiatoru apkure, jo temperatūras sadalījums ir vienmērīgs - gaisa temperatūra potīšu līmenī ir gandrīz vienāda ar gaisa temperatūru acu līmenī, atšķirībā no radiatoru apkures, kur grīdas līmenī temperatūra ir zemāka (mēs visi taču zinām, ka siltais gaiss ceļas augšā un paliek pie griestiem). Rezultātā - identiska komforta nodrošināšanai telpas temperatūru iespējams uzturēt par aptuveni 2⁰C zemāku, nekā izmantojot tradicionālos radiatorus. Tātad patiesībā pierādīts, ka veicot ieguldījumu silto grīdu izvietošanai, tiek samazinātas ekspluatācijas izmaksas līdz pat 12%, nesamazinot komforta līmeni.

Mīts #2 Siltā grīda ir nekomfortabli karsta vai nepietiekami vēsa

Patiesībā precīzi izveidota grīdas apsildes sistēma nodrošina energoefektīvu, komfortablu sistēmas darbību, un tā izplatītais siltums ir vienmērīgs. Arī patīkams, kā bērniem, vecākiem, vecvecākiem, tā arī mājdzīvniekiem.
Ļoti reti pieredzē nācies satapties ar gadījumiem, kad nepieciešams papildus siltums, lai nodrošinātu telpas vai konstrukcijas siltuma slodzi. Lai piepildītu šādas prasības, ir iespēja izveidot arī sienu vai griestu apsildes sistēmu.

Mīts #3 Siltās grīdas neder alerģiskiem cilvēkiem, jo rada gaisa putekļus

Taisnības labad jāsaka, ka siltās grīdas virsmas temperatūra apkures sezonas laikā svārstās robežās no +20°C līdz +29°C, atkarībā no ēkas siltinājuma un ārējās temperatūras. Un te nu jāpiemetina, ka fiziskas likumi apstiprina - tik zema grīdas virsmas temperatūra nespēj veicināt gaisa kustību un izslēdz pastiprinātu putekļu cirkulāciju pat nelielā attāluma no grīdas virsmas. Ja grīdas temperatūra pārsniedz +29°C, tā izbūvēta neprofesionāli.

Mīts #4 Siltās grīdas piemērotas tikai flīžu virsmām

Jā, flīzes nudien ir labākais materiāls siltajām grīdām, jo ir viegli kopjams, lieliski pārvada siltumu, tomēr jāsaka, ka apsildāmās grīdas iespējams salāgot ar jebkuru grīdas virsmas pārklājumu. Atšķirība būs ūdens plūsmā, kas cirkulēs silto grīdu caurulēs - flīzēm tā būs zemāka, koka pārklājumiem augstāka, šis apstāklis paver ceļu uz idejām, kā kombinēt grīdas pārklājumus, piemēram, virtuvē flīzes un dzīvojamajā istabā parkets vai paklājs. Katrai telpai nepieciešamās ūdens plūsmas tiek regulētas atsevišķi, tā nodrošinot nepieciešamo siltuma atdevi. Visu paveiks aprēķini, tādēļ meklējiet profesionāļus, kuri jums palīdzēs šo jautājumu risināšanā – meklējiet Uponor.

Mīts #5 gaiss telpās, ko apsilda siltās grīdas, top pārlieku sauss vai pārmēru mitrs

Patiesībā gaiss, ko rada siltās grīdas ir patīkams un komfortabls, klimats telpās pat uzlabojas. Turklāt – nekādu radiatoru, kas aizņem vietu, nemitīgi jākopj un jāuzrauga.

Izvēlieties mūsdienīgu, ērtu, ekonomiski pamatotu risinājumu sava mājokļa apsildei – izvēlieties Uponor siltās grīdas.


Siltās grīdas. foto: Uponor

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas