Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

5 pamatoti iemesli šķirt attiecības

Saka jau, ka, ja gribas pārmaiņas, tad pārmaiņas tiešām arī vajag. Ne vienmēr gan tas nozīmē sekot pirmajam impulsam. Piemēram, ja parādās šaubas par to, vai attiecības un pat laulība vairs īsti neatbilst jūsu vajadzībām un ir izsmēlušas sevi, tas nebūt nenozīmē, ka uzreiz jāšķiras. Dažreiz vienkārši jāpārdzīvo attiecību krīze vai jāatrisina saasinājušās problēmas, izmantojot pāru terapiju vai citus veidus, kā uzlabot savas attiecības.

Bet ir gadījumi, kad ir skaidrs – attiecības turpināties vairs nevar. Kuri tie ir? Lūk, 5 iemesli, kad šķiršanās ir nepieciešamība.

5 iemesli šķirties

  1. Bez šaubām, fiziska vardarbība ir pilnīgi pietiekams iemesls iet prom no cilvēka uzreiz, negaidot otro reizi. Īpaši tādēļ, ka varmākas spēj iemanipulēt savus upurus maldīgā sajūtā, ka pats upuris uzprasījās, izprovocēja, ir vainīgs pie radušās situācijas. Nē. Iesist vienreiz ir iesist tieši vienu reizi par daudz. Tev ir visas tiesības pateikt stop attiecībām mirklī, kad konflikts ir eskalējies līdz fiziskai vardarbībai, un atteikties no jebkādas tirgošanās un pierunāšanas.
  2. Emocionālā vardarbība ir grūtāk atpazīstama kā fiziskā, bet nav mazāk būtisks iemesls, lai attiecības pārtrauktu. Tiklīdz atpazīsti savās attiecībās emocionālās vardarbības pazīmes – nepamatotus apvainojumus, pazemošanu, manipulēšanu, vainas sajūtas uzturēšanu otrā, sodīšanu ar klusumu – tev ir visas tiesības šīs attiecības izbeigt. Attiecības ir par kopīgu izaugsmi, dialogu, abu iesaistīto pušu cieņu vienam pret otru. Ja to nav, tad, visticamāk, attiecībām nav nākotnes.
  3. Partnera atteikšanās ārstēt atkarības. Jebkuru vielu pārmērīga lietošana ietekmē ne tikai pašu lietotāju, bet arī cilvēkus tam līdzās. Līdzatkarība ir slogs, no kura grūti tikt vaļā, tādēļ paturi prātā jebkurās attiecībās – tev nav pienākums uzturēt attiecības ar atkarībnieku, ārstēt vai palīdzēt viņam. Ja cilvēks pats sev nevēlas palīdzēt, tu to arī nespēsi. Ultimāti attiecībās parasti nav pieļaujami, ar vienu izņēmumu – ultimāts attiecībā uz atkarību izraisošām vielām.
  4. Partneris nav spējīgs mīlēt. Šo ir grūtāk pamanīt vai atzīt kā iepriekšējos iemeslus, bet šis nav mazāk būtiski tavai pašcieņai. Vienalga, vai tavs partneris nav spējīgs uz pieķeršanos un citām ģimeniskām jūtām kādu personības traucējumu, piemēram, narcisisms, vai pat mentālas slimības dēļ, vai vienkārši jums nav izdevies nodibināt abpusējas mīlestības jūtas – tev nav šajās attiecībās jāpaliek, ja tu nejūties mīlēts.
  5. Pataloģiska līmeņa pasivitāte it visā, kas attiecas uz problēmu risināšanu. Ja tev ir sajūta, ka tu esi vienīgais, kas iegulda savus resursus attiecību būvēšanā vai veidošanā, otrs neizrāda ne mazāko interesi paiet soli tev pretī, ja tu nejūties sadzirdēts neatkarīgi no veida, kādā paud savas vajadzības – šie visi ir signāli, ka jūsu attiecībām nav nākotnes.

Noskaties arī šos sižetus ar sievietēm, kas pēc šķiršanās tikai ieguvušas!

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas