Zobu implanti ir mūsdienīgākais, ērtākais un estētiskākais risinājums, lai aizvietotu trūkstošu zobu vai zobus. Daktere Alēna Butkēviča implanta ievietošanu salīdzina ar koka iestādīšu – ja ir pietiekams kaula apjoms žoklī, implantu iespējams ievieto uzreiz un tas turēsies stingri un kalpos ilgstoši.
Vai gaidot uz implantu ilgs laiks jāpavada bez zoba/zobiem?
Mūsdienu zobārstniecība ļauj jau pirmās vizītes laikā izgatavot pagaidu risinājumu, kas būs tikpat estētiski pievilcīgs kā implants. Tāpēc gadījumos, kad traumas, slimības vai vecuma dēļ trūkst kāds zobs vai zobi, no zobārsta kabineta pacients vairs neiziet ar tukšumu mutē.
Vai implanti ir uz mūžu, vai tie tomēr ir pēc laika jāmaina?
Katrs gadījums ir individuāls – ir cilvēki, kam implanti kalpo visu mūžu un ir gadījumi, kad rodas problēmas un implants jāmaina. Tomēr implanta labākā īpašība ir tā funkcionalitāte, kuru varētu salīdzināt ar Lego klucīti, jo implantu iespējams pārlikt jebkurā brīdī kad tas nepieciešams bez lieliem sarežģījumiem.
Kā notiek mākslīgā kaula pieaudzēšana, ja žoklī nav pietiekams kaula apjoms, lai ievietotu implantu?
Mākslīgā kaula pieaudzēšana ir zobārstniecības procedūra, kuras laikā nepieciešamajā vietā tiek ievietots mākslīgais kauls, kas iegūts no dabīga vai mākslīga materiāla.
Tās laikā zobārsts pacienta smaganās izveido atveri un ievieto mākslīgā kaula materiālu un nosedz to ar gļotādu. Pēc vidēji 4-6 mēnešiem tiek sasniegts nepieciešamais apjoms, lai ievietotu implantu.
Kaula pieaudzēšana, tāpat kā jebkura zobu ķirurģijas procedūra mūsdienās vairs nedrīkst būt sāpīga. Tāpēc tas tiek veikts iespējami maigākajā veidā, lai neradītu pacientam diskomfortu.
Vai pēc implanta ievietošanas jāievēro piesardzības pasākumi?
Pēc implanta ievietošanas nepaies ilgs laiks, lai pie tā pierastu – būs iespējams ēst, runāt, smieties un turpināt ikdienas dzīvi bez kompleksiem, ka implants varētu izkrist, noslīdēt vai salūzt.
Zobu implanti ir jākopj tāpat kā īstie zobi – tie jātīra un jādiego, tomēr nekas cits speciāls ar tiem nav jādara.
Dr. Butkēvičas zobārstniecības praksē visi zobārsti vadās pēc devīzes – labo zobus pacientam tā, it kā darītu to sev. Tāpat tiek ievērots princips, ka pacientam nav jāizjūt sāpes ne ārstēšanas laikā, ne pēc tās.