“Par visām lietām ir jārunā. Ar to arī viss sākas. Pēc tam katrs sadzird un var izvērtēt to, kas notiek viņa dzīvē,” komentējot šobrīd tik populāro iniciatīvu MeToo, kuras ietvaros cilvēki visā pasaulē atzīstas pret sevi vērstā seksuālā vardarbībā, saka psihoterapeite Anna Krimele.
Viņa “STV Pirmā!” sarunu šovā “Starp mums runājot”, kas šoreiz runās tieši par vardarbības tēmu, prognozē, ka visticamāk pēc MeToo iniciatīvas cilvēki “izstartēs” ar reāliem tiesas procesiem un tad sāksies gara likumdošanas sakārtošana šai jomā. Viņa uzskata, ka ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā tā ir milzīga problēma, taču noteikti nevajadzētu uz šo iniciatīvu raudzīties no dzimumu skatu punkta, sakot, ka tikai sievietes ir upuru lomā. “Es aicinātu skatīties pilnīgi uz citu pusi – kas notiek šajos jautājumos arī darba vietās, profesionālajā vidē? Es varu iedomāties, ka atnāk kāds ļoti izskatīgs puisi – modelis. Viņš ir jurists un šī jau ir desmitā darba vieta, kur priekšā ir sieviete un viņam miedz ar aci, jo viņai viņš tīri labi patīk. Bet kā šajā situācijā jūtas šis jaunais cilvēks? Viņš jūtas noniecināts un īsti nesaprot, vai viņš vispār ir jurists vai tikai seksuāla mantiņa. Te nav runa par “vīrietis” vai “sieviete”, te ir jautājums par uzbāzīgo seksualitātes ienešanu profesionālajā vidē,” raidījumā “Starp mums runājot” savu viedokli pauž Krimele.
Diskutējot par attiecībām darba vidē, raidījuma dalībnieki uzsvērs, ka ir milzīga starpība, ko darām ārpus darba un to, kāda rīcība ir pieļaujama profesionālajā jomā. “Es varu iemīlēties savā kolēģī, kas arī notiek un ir OK. Es varu apprecēties. Bet, ja es tev uzstādu ultimātu, tad tas nav forši. Ultimāts, kas pieprasa, lai dari to, ko es gribu neprofesionālajā vidē, vai arī zaudē darbu, ir tā lieta, kas šeit ir nepareizi,” saka Krimele. Tāpat viņa piebilst, ka cilvēks, kurš izsaka šādu negantu piedāvājumu, noteikti nav romantiski noskaņots un viņam vajag tikai un vienīgi seksu.
Saturs turpināsies pēc reklāmas