Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ar grozījumiem likumā mazina iespēju autovadītājiem izvairīties no atbildības par braukšanu alkohola reibumā

Foto: "Pexels"

Foto: "Pexels"

Saeima trešdien galīgajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Ceļu satiksmes likumā, ar kurām mazina iespēju autovadītājiem izvairīties no atbildības par braukšanu alkohola reibumā.

Patlaban transportlīdzekļa vadītājs, kurš braucis dzērumā, var atteikties no izelpotā gaisa pārbaudes. Amatpersonai, kas veic pārbaudi, šāds autovadītājs ir obligāti jānogādā ārstniecības iestādē.

Šādā veidā transportlīdzekļa vadītāji mēģina izvairīties no atbildības par braukšanu reibumā, jo līdz medicīniskās pārbaudes veikšanai iegūst laiku un attiecīgi alkohola koncentrācija organismā samazinās.

Ar pieņemtajiem grozījumiem tiek noteikts, ka autovadītājs, kurš sēdies pie stūres dzērumā, pats bez objektīva iemesla vairs nevarēs pieprasīt viņa nogādāšanu medicīnas iestādē alkohola koncentrācijas asinīs pārbaudei.

Likumprojekts pieņemts likumprojekta "Par valsts budžetu 2025.gadam un budžeta ietvaru 2025., 2026. un 2027.gadam" pavadošo likumprojektu paketē, kas stāsies spēkā 2025.gada 1.janvārī.

Likums tika pieņemts ar 73 balsīm "par".

Vairākus priekšlikumus likumprojektam bija iesniegusi opozīcijas deputāte Viktorija Pleškāne (LPV), kura Saeimas sēdē sacīja, ka ceļu satiksmes drošību nevar uzticēt tikai alkometriem, cilvēkiem šādā veidā tikšot liegtas tiesības pierādīt alkohola neesamību ar citām metodēm.

Viņa Saeimas deputātus aicināja neatbalstīt likumprojektu kopumā, jo par šādiem jautājumiem būtu jābūt plašākām diskusijām.

Pleškāne kritizēja, ka šāds likumprojekts rada arī papildu slogu policijai, kuras darbiniekiem vēl būs jāaizstāv savs darbs tiesās, ja pārbaužu rezultāti tiks apšaubīti.

Viņa arī norādīja, ka valdībai būtu jāstrādā pie alkohola patēriņa mazināšanas kopumā, nevis tikai jādomā veidi, kā cilvēkus sodīt.

"Jūs tikai visu gribat kriminalizēt," teica Pleškāne, aicinot deputātus virzīt risinājumu, kas nodrošinās ceļu drošību un veicinās iedzīvotāju veselību.

Pleškāne bija vienīgā, kura izteicās par likumprojektu no Saeimas tribīnes.

Tāpat Saeima trešdien galīgajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Administratīvās atbildības likumā, ar kurām izslēdz no tiesību normas visus tos gadījumus, kādos persona, tai skaitā arī transportlīdzekļa vadītājs, bez objektīva pamata var radīt apstākļus nogādāšanai ārstniecības iestādē alkohola koncentrācijas noteikšanai.

Saeimas deputāti trešdien galīgajā lasījumā pieņēma arī izmaiņas Krimināllikumā. Izmaiņas nepieciešamas, lai nodrošinātu to, ka atteikšanās no pārbaudes tiek fiksēta laika ziņā pēc iespējas tuvāk transportlīdzekļa vadīšanas brīdim, kā arī lai novērstu iespēju personām izvairīties no atbildības par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola ietekmē.

Ar pieņemtajām izmaiņām tiek precizēts Krimināllikums, nosakot, ka kriminālatbildība iestājas arī par atteikšanos no izelpotā gaisa pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai ar šim nolūkam paredzētiem mēraparātiem.

Foto: "Pexels"

Foto: "Pexels"

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas