Lietuvas pase. Foto: https://www.migration.lt
Lietuvas Valsts drošības departaments (VDD) par neuzticamu atzinis vienu no lielākajām Lietuvas tipogrāfijām "Garsu pasaulis", un pēc tāda atzinuma Lietuvas Personu apliecinošo dokumentu personalizācijas centrs (ADIC) lauzis ar kompāniju noslēgto līgumu ar Lietuvas pasu izgatavošanu, paziņoja Lietuvas Iekšlietu ministrija.
Kā informēja ministrijā, pēc portāla "15min.lt" vasarā pulicētā žurnālistu pētījuma par iespējamu uzņēmuma pārstāvju saikni ar Baltkrievijas režīmu iekšlietu ministre Agne Bilotaite vērsusies VDD ar lūgumu izvērtēt uzņēmuma uzticamību.
Pēc līguma laušanas ministrija izsludinās jaunu starptautisku konkursu personas dokumentu veidlapu iegādei, aicinot tajā piedalīties pēc iespējas vairāk pakalpojumu sniedzējus no Eiropas Savienības (ES), jo līdz šim "Garsu pasaule" konkursos piedalījās kā vienīgais pakalpojumu sniedzējs.
"Tādējādi tiks nodrošināta vislabākā pakalpojumu kvalitāte, uzticamība un konkurētspējīga cena," norādīja ministrijā.
Saskaņā ar līgumu ar "Garsu pasaulis" saražoto sagatavju krājumi būs pietiekami, lai pases izdotu līdz gada beigām, līdz notiks jaunais valsts iepirkums, tajā informēja.
"Garsu pasaulis" valdes priekšsēdētāja Ana Janauskiene aģentūrai BNS trešdien sacīja, ka uzņēmums plāno uzsākt tiesvedību.
"Uzskatām, ka VDD lēmums ir nepamatots; mēs konsultējamies ar juristiem, lai pēc iespējas ātrāk atrisinātu šo situāciju," viņa sacīja, uzsverot, ka uzņēums noteikti vērsīsies tiesā.
Jūlijā "15min.lt" ziņoja, ka Lietuvas Iekšlietu ministrija apsver iespēju nodot pasu ražošanu valsts pārziņā pēc tam, kad atklājās, ka pašreizējais ražotājs "Garsu pasaulis" ir saistīts ar Baltkrievijas oligarham piederošu un Minskas režīma atbalstītu biznesu.
"15min" un Baltkrievijas Izmeklēšanas centra (BIC) pētnieciskie žurnālisti atklāja, ka "Garsu pasaulis" ir saistīts ar Viktoru Ševcovu, kas tiek dēvēts par Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko "maku", un Baltkrievijas hologrammas monopola "Golografičeskaja industrija" Lietuvas biznesu.
Lietuvas pase. Foto: https://www.migration.lt