Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Austrumu cīņas māksla bērniem un pieaugušajiem – kā izvēlēties?

Vai zināji, ka austrumu cīņas mākslu var apgūt jebkurš? Tas ir viens no demokrātiskākajiem sporta veidiem, jo neprasa nedz iepriekšēju pieredzi, nedz fizisko sagatavotību. Austrumu cīņas veido cilvēka ķermeni, ļaujot trenēt arī prātu, un tāpēc to izvēlas tik daudz cilvēku visā pasaulē. Džudo, Aikido, Džiu-džitsu, Sambo, Kendžitsu (niten ichi ryu Miamoto Musasi), Iaido, Karate un Grappling – ir tik daudz variantu! Kā neapjukt piedāvājumā un izvēlēties sev piemērotāko? Jautāsim SIA “Satori dojo” zinošajiem treneriem.

Austrumu cīņas māksla trenē bērnu fiziski un garīgi

Bērnam, uzsākot austrumu cīņas mākslu apguvi, nav nepieciešams uzreiz izvēlēties konkrētu cīņas veidu. No 3 līdz 7 gadiem nodarbībās tiek veidota fiziskās sagatavotības bāze, kas ir jāapgūst jebkuram cīņas veidam. Tās bērnam māca disciplīnu un veido emocionālo noturību, viņa enerģiju novirzot pareizā virzienā. No 8 gadiem var sākt lūkoties Aikido, Džudo, Džiu-džitsu vai Karate virzienā. No 16 gadiem ir iespējams pāriet uz Iaido vai Kendžitsu. Svarīgākais ir radīt bērnam interesi par šo sporta veidu un panākumi būs garantēti!

Austrumu cīņas pieaugušajiem

Ja ir radusies interese par austrumu cīņas mākslu, nebaidies būt iesācējs! Visas šīs specializācijas skolas piedāvā treniņu grupas cilvēkiem bez priekšzināšanām. Arī fiziskā sagatavotība nav šķērslis, jo treniņu procesā iegūsi gan teoriju par izvēlēto sporta veidu, gan prasmes tā realizācijai.

  • Džiu-džitsu pūs piemērotākais, ja Tavs mērķis ir pašaizsardzība. Šis japāņu sporta veids ietver praktiski visus cīņas paņēmiena elementus. Profesionāli treneri iemācīs sitienus, spērienus, satvērienus un metienus. Pat žņaugšanas un sāpju paņēmienu tehniku. Proti, visu Tavai drošībai.
  • Aikido ir filozofiskākais un mierīgākais austrumu cīņas veids, tāpēc to ir iecienījušas daiļā dzimuma pārstāves. Tas ir piemērots iesācējiem jebkurā vecumā un veido ķermeni plastiskāku.
  • Ja gribi izjust fizisko slodzi, izvēlies Sambo, Karate, Grappling vai Džudo. Šie ir kontaktu cīņas sporta veidi, kuros galvenais ierocis būs Tavs ķermenis.
  • Kendžitsu un Iaido ir senā japāņu zobenu māksla bez fiziska kontakta, izmantojot koka vai speciālus zobenus. Šajās nodarbībās uzsvars tiks likts uz reakcijas ātrumu.

Mēs bieži vien liedzam sev dažādas lietas, aizbildinoties ar vecumu. Austrumu cīņas mākslas skaistums ir tajā, ka ar to var sākt nodarboties pat 60 gadu vecumā! Arī kustību traucējumi nav šķērslis. Trenera rādītās pozas un kustības ir pielāgojamas jebkuram. Galvenais ir ieklausīties savās sajūtās un mēģināt. Kā jau teicām – demokrātisks sporta veids!

Ja Tev ir radusies interese atklāt sevī austrumu spēku, uz treniņu ņem līdzi garās sporta bikses, t-kreklu, dvieli un čības, jo nodarbības notiek basām kājām. Bez tam, “Satori dojo” klubā pirmais treniņš ir bez maksas!

Pixabay.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas