Auto saplīsis. Photo by Regis F on Unsplash
Automašīna ir lielisks sabiedrotais, lai dotos īsākos un garākos izbraucienos, kad vien nepieciešams vai sagribas. Piemēram, aizbraukt nopeldēties uz Baltezeru, pavizināties pa naksnīgo pilsētas centru, kad ielas tukšas, vai aizbraukt līdz Ogrei – nu tāpat vien. Tomēr, lai cik arī spontāni piedzīvojumi nebūtu lieliski, var gadīties, ka auto tiem gluži vienkārši netur līdzi. Tieši tādās situācijās glābējs būs auto evakuators.
Kā rīkoties, ja paliec uz ceļa ar neejošu automašīnu?
Ieelpo, izlepo un zvani auto evakuatoram, jo diennnakts autoevakuators būs gatavs doties tev palīgā jebkurā laikā. Ja neesi īsti drošs, kur atrodies, izmanto lokācijas iestatījumus mobilajā telefonā, lai sniegtu pēc iespējas precīzākas norādes, tomēr autoevakuatora vadītāji ir profesionāļi ar lielu pieredzi un spēj atrast arī tos, kas apmaldās 3 priedēs, piemēram, Juglas mežā.
Kādos gadījumos autoevakuators var palīdzēt?
1. Ja nepieciešamas evakuēt bojātu vai avarējušu transportlīdzekli, turklāt autoevakuators tiks galā arī situācijās, kad nolauzti riteņi vai noticis kaut kas tikpat bezcerīgs un šķiet – to izkustināt nav iespējams.
2. Ja nepieciešama tehniskā palīdzība:
- rezerves riteņa nomaiņa
- automašīnas piestartēšana
- degvielas pievešana u.c.
3. Ja esi iebraucis grāvī un vēl pamanījies to izdarīt puteņa laikā – autoevakuators ir aprīkots ar spēcīgu vinču, kas transportlīdzekli no pieputinātās bezizejas izvilks ārā.
4. Ja nepieciešams neejošu automašīnu transportēt uz citu pilsētu vai kādu Baltijas valsti.
Vai vienmēr jāsagaida autoevakuators?
Ja steidzies, vai ir pārāk auksts/karsts, lai nīktu uz ceļa, vari vienoties ar autoevakuatora šoferi, ka viņš mašīnu nogādā tur kur nepieciešamas un pats dodies prom.
Izlasi arī:
5 veidi, kā atbrīvot dubļos iestigušu automašīnuAuto saplīsis. Photo by Regis F on Unsplash