Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Bāriņtiesu darbiniekiem būs jāpilnveido zināšanas ik pēc diviem gadiem

Foto: Paula Čurkste/LETA

Foto: Paula Čurkste/LETA

Lai nodrošinātu bāriņtiesu darbinieku zināšanu pilnveidi atbilstoši jaunam mācību programmas paraugam un metodikai, turpmāk bāriņtiesu darbiniekiem būs jāpilnveido zināšanas ik pēc diviem gadiem, secīgi apgūstot vienu no trīs astoņu akadēmisko stundu kompetences pilnveides moduļiem, paredz Labklājības ministrijas (LM) noteikumu projekts, kas šodien atbalstīts valdībā.

Patlaban bāriņtiesas priekšsēdētājs, bāriņtiesas priekšsēdētāja vietnieks un bāriņtiesas loceklis pilnveido zināšanas, apgūstot 24 akadēmisko stundu mācību programmu ik pēc pieciem gadiem. LM skaidro, ka pēc izmaiņām bāriņtiesas darbinieks zināšanas pilnveidos ar lielāku regularitāti, proti ik pēc diviem gadiem astoņu akadēmisko stundu apjomā.

Lai nodrošinātu iestādēm laiku mācību procesa organizēšanai saskaņā ar jaunajiem mācību programmu paraugiem un metodikām, iestādes ir tiesīgas pabeigt programmas, kas pēc iepriekš apstiprinātiem profesionālās kvalifikācijas pilnveides programmu un zināšanu pilnveides izglītības programmu paraugiem ir uzsāktas līdz 2024.gada 31.maijam.

Savukārt, lai nodrošinātu speciālistu zināšanu pilnveidi atbilstoši jaunajam zināšanu saturam, vienlaikus ņemot vērā mācību organizētāju kapacitāti nodrošināt mācības pēc jaunajiem mācību programmu paraugiem, paredzama zināšanu pilnveides termiņa pakāpeniska pāreja. LM skaidro, ka šādas kompetences pilnveides termiņa izmaiņas pēc būtības nemaina tiesisko noteiktību un nepārkāpj tiesiskās paļāvības principu attiecībā uz atkārtotas kompetences pilnveides prasībām.

Paredzēts, ka bāriņtiesas darbinieks var īstenot minētās prasības līdz 2024.gada 31.decembrim, ja iepriekš zināšanas pilnveidotas laikposmā no 2019.gada 1.janvāra līdz 2020.gada 31.decembrim. Savukārt līdz 2025.gada 31.decembrim, ja iepriekš zināšanas pilnveidotas no 2021.gada 1.janvāra līdz 2022.gada 31.decembrim, bet līdz 2026.gada 31.decembrim, ja tas tika izdarīt no 2023.gada 1.janvāra līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai.

Foto: Paula Čurkste/LETA

Foto: Paula Čurkste/LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas