Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Bērnudārzos ierīko slieku kompostu, lai bērni kopš mazotnes mācītos rūpes par vidi

Slieku komposta ierīkošana bērnudārzā - efektīvs veids, lai bērni jau kopš mazotnes aizraujošā veidā iemācītos par vides saudzēšanu, atkritumu šķirošanu un to pārvēršanu tālāk izmantojamos resursos. Tā secināts pusgadu ilgā laika periodā izvērtējot bioloģiski noārdāmu atkritumu šķirošanas pilotprojekta rezultātus privātajā pirmsskolā “CreaKids”.

Šā gada aprīlī sadarbībā ar “CleanR” slieku komposts kā pilotprojekts tika ieviests pirmajā bērnudārza filiālē – Babītē, bet šobrīd, savstarpēji daloties pieredzē par tā uzturēšanu, šāda iespēja pilotprojekta ietvaros jau ir visās astoņās vietās.

Pilotprojekta laikā izglītības iestāžu telpās tika uzstādītas

īpašas slieku mājiņas, lai bērniem interesantā un saprotamā veidā veidotu kompostu ar slieku saimes palīdzību.

Izglītības iestādēs, kur to atļauj teritorija, tika arī uzstādītas komposta kastes, kur bērnu un bērnudārza personāls var parūpēties par to, lai lapas, zāle un citi bioloģiski noārdāmi atkritumi kļūtu par kompostu.

Ķīpsalas “CreaKids” filiāles vadītāja Liene Dumpe stāsta, ka

bērni ļoti rūpējas par sliekām – viņi kompostā liek ēdienu, kas paliek pāri pēc ēdienreizēm, augu saknes, lapas.

Tāpat bērni to regulāri apseko, pārbaudot, vai pietiek melnzemes un tajā ir atbilstošs mitrums. Bērni zina, ka šādi viņi ne tikai rūpējas par dzīvām būtnēm, bet arī, kā viņi paši saka, palīdz zemītei. Turklāt bērni spēj pozitīvā veidā ietekmēt savus vecākus, jo vairāki vecāki, dzirdot stāstus vai redzot mūsu slieku kompostu, tādu ierīkojuši arī savās mājās.

Slieku komposts bērnudārzos. Foto: Publicitātes foto

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas