Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Brīdina, ka nevajadzētu peldēties Lucavsalas peldvietās un Ķīšezerā pie Cimzes ielas

Lucavsalas peldvieta. Foto: Paula Čurkste/LETA

Lucavsalas peldvieta. Foto: Paula Čurkste/LETA

Atsevišķās ūdenstilpēs karstā laika dēļ ir savairojušās zilaļģes, tādēļ patlaban Rīgā nav ieteicams peldēties Daugavas peldvietās Lucavsalā un Ķīšezera peldvietā pie Cimzes ielas, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.

Zilaļģes jeb cianobaktērijas ir dabiski virszemes ūdens iemītnieki, kuru masveida savairošanās risks pieaug, palielinoties gaisa temperatūrai un saglabājoties sausajam laikam. Jūtīgākiem cilvēkiem, saskaroties ar zilaļģu izdalītajiem toksīniem, var rasties alerģiskas ādas reakcijas, retāk kuņģa un zarnu trakta, nervu sistēmas vai aknu darbības traucējumi, ja norīts liels ūdens daudzums. Zilaļģu toksīni izdalās ūdenī, aļģēm atmirstot.

Veselības inspekcija (VI) skaidro, ka sākotnējā pazīme par zilaļģu savairošanos ūdenī ir vizuāli novērojami mazi zaļi vai dzeltenīgi punktiņi, kas peld ūdenī.

Zilaļģēm savairojoties arvien vairāk, ūdens kļūst biezāks, duļķaināks, var iegūt zaļu, zilganzaļu vai dzeltenīgu nokrāsu un izskatīties kā plēve ar pavedieniem. Zilaļģu sadalīšanās procesā ūdens iekrāsojas netīri brūnā vai zaļganbrūnā krāsā, un iegūst zupai līdzīgu konsistenci ar nepatīkamu smaku. Tieši šajā periodā toksīnu koncentrācija ūdenī ir visaugstākā un pastāv vislielākais risks veselībai.

Peldēties aizliegts, ja peldvietā zilaļģes parādās masveidā un pārklāj peldvietas ūdens teritoriju. Šādā ūdenī nav ieteicams arī makšķerēt, kā arī izmantot ūdeni saimniecībā vai mājdzīvnieku dzirdīšanai.

Zilaļģu savairošanās dēļ Daugavas upes peldvietas "Lucavsala" un "Lucavsalas līcis" tuvumā, VI aicina Rīgas pašvaldību pastiprināti uzraudzīt peldūdens stāvokli, un nepieciešamības gadījumā lemt par peldēšanās ierobežojumu.

Ieteikumu nepeldēties īpaši vajadzētu ievērot jutīgām iedzīvotāju grupām - maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām, kuru imūnā sistēma ir novājināta.

Oficiālajās peldvietās ūdens kvalitāti katra mēneša sākumā pārbauda VI, savukārt Mājokļu un vides departaments peldsezonas laikā ik mēnesi organizē peldūdens kvalitātes monitoringu 24 iedzīvotāju iecienītās atpūtas vietās pie ūdenstilpēm.

Lai arī teju visās peldvietās ūdens kvalitāte ir laba, tomēr pašvaldība iesaka izmantot oficiālās peldvietas Daugavgrīvā, Vakarbuļļos, Vecāķos, Rumbulā, Bābelītī un Kīpsalā, jo tās ir atbilstoši aprīkotas un tajās par peldētāju drošību rūpējas Rīgas pašvaldības policijas glābēji.

Rīgas pašvaldība arī atgādina par nepieciešamību ievērot piesardzību, dodoties veldzēties ūdenstilpēs, īpašu vērību šajā karstajās dienās veltot bērniem.

Nākamās nedēļas sākumā, 29. un 30.jūlijā, VI oficiālajās peldvietās veiks peldūdens monitoringu, pievēršot pastiprinātu uzmanību arī zilaļģu savairošanās procesiem, veicot Lucavsalas peldvietu vizuālo novērtēšanu.

Lucavsalas peldvieta. Foto: Paula Čurkste/LETA

Lucavsalas peldvieta. Foto: Paula Čurkste/LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas