Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Dārza darbi jūlijā – sakņu, augļu un puķu dārzā veicamais

Jūlijā visa daba ir brieduma pilna, un pēc ziedēšanas perioda liela daļa koku, ziedu, krūmu cītīgi gatavojas ražot augļus, un jau ienākas pirmās augļu un dārzeņu ražas. Dārza darbi gan ir visdažādākie – turpinās rūpes par dārza augiem, līdztekus priekiem par ziedošo pārpilnību un pirmajiem augļu un ogu dārza labumiem.

Svarīgākie darbi augļu un ogu dārzā

Jūlijā sākas pamatīga cīņa ar putniem, kuri uzskata, ka tiesības uz pirmajiem augļiem un ogām ir tieši viņiem. Izliec putnubiedēkļus vai nosedz augļu kokus ar īpašiem tīkliem,

Var turpināt veidot vainagus bumbierēm un ābelēm, kā arī ķiršu kokiem. Pēdējie jūlijā sāk dot ražas, kuras arī var pie reizes ievākt. Aprūpē avenājus – jo retāki un veselīgāki būs stādi, jo bagātīgākas aveņu ražas, tādēļ apgriez vājos un pārāk blīvi saaugušos dzinumus. Ābelēm, kam sāk ienākties augļi, laikus jāatstutē smagākie zari, lai nenolūst. Jūlija beigās var sākt potēt augļu kokus.

Pēc ogu novākšanas var apgriezt zemeņu krūmu vecās lapas. Jūlija beigās var stādīt jaunus krūmus, lai jau nākamvasar var baudīt ogas.

Sausā laikā aplaisti augļu kokus un krūmus, kā arī apmulčē pakājes ilgākai augsnes mitrumnoturībai.

Darbi siltumnīcās un sakņu dārzā

Kāposti jāsargā no kāpostu balteņa, kam vasaras vidū pamostas milzu apetīte. Tāpat turpinās cīņa ar citiem kaitēkļiem, piemēram, gliemežiem un riebīgajām Kolorādo vabolēm.

Lai ātri pamanītu uzradušos kaitēkļus, kartupeļu vagas regulāri jāapravē. Tas pats arī pārējās dobēs.

Ārā augošajiem garšaugiem regulāri jāapgriež galotnes, lai nesāk ziedēt, bet aug kuplumā. Jāretina arī ķirbju, arbūzu un tamlīdzīgu āra milzeņu dzinumi un pumpuri, lai augļi būtu raženāki.

Novāc sīpolus un ķiplokus, kad to laksti ir lielākajā daļā nodzeltējuši. Lai uzglabātu tos ziemai, šīs saknes ir strauji jāapžāvē.

Kad novākti pirmie dārzeņi dobēs, droši var stādīt un sēt nākamos – vasara vēl gara un būs vēl iespēja baudīt nākamās ražas. Tas attiecas uz redīsiem, salātiem, spinātiem, garšaugiem, skābenēm, ziedkāpostiem un tamlīdzīgiem. Novācot brokoļus un ziedkāpostus, izgriez tos, nevis izrauj ar saknēm – tie var ataugt un dot vēl jaunu ražu.

Sēj kāļus, rutkus un baltos redīsus.

Siltumnīcā svarīgi vērot tomātu lapas un pazares, vai nav uzradusies tīklērces vai puve. Liekās pazarītes izlaužam. Regulāri laisti, uzrušini un vēdini siltumnīcu.

Svarīgākie darbi košumdārzā

Škiet, populārākais un laikietilpīgākais dārza darbs ir regulāra zāles pļaušana un mauriņa kopšana. Veido formu dzīvžogiem un skaistumkrūmiem.

Otrs svarīgākais darbs ir puķudārza revīzija, izrokot visus noziedējušos sīpolaugus un to sagatavošana ziemošanai.

Baudot ziedu pārbagātību, vēlams puķes apmīļot ne tikai ar actiņām, bet arī ikdienā aplauzt vai apgriezt noziedējušos ziedus.

Īpaša uzmanība jūlijā ir jāpievērš rozēm, lai tās neapsēž laputis.

Jūlija vidū joprojām var sēt Alpu asteres, daudzgadīgās saulespuķes, neļķes un neaizmirstules.

Telpaugi un virtuves dārziņš

Vasarā īpaši cītīgi jālaista telpaugi un jāseko, lai tie nav pārāk karstā un saulainā vietā. Iespējams, nepieciešams mazliet pārkārtot to izvietojumu, lai pārlieku neizstīdzē un neizbalo lapas. Ziedošos augus regulāri apmēslo, un nogriez apziedējušos ziedus.

Ārā iznestos telpaugus apseko, lai tie nav saulē neizdeg.



Interesanti:

Kas jāstāda starp augiem, lai no tiem aizbiedētu kaitīgos kukaiņus

Kāpēc dārzā jāierok tējas maisiņi?


Noskaties video un salaisti dārzu, lai nesanāk kā Magonei, kam karstums apskādēja gurķus un citus dārzeņus!

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas