Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Eiropas futbola čempionātā tiek noskaidrotas atlikušās divas pusfinālistes

Francijas futbola komanda. Foto: AP/Scanpix

Šodien Vācijā Eiropas futbola čempionātā par vietu pusfinālā spēkosies Nīderlande un Turcija, kā arī ceturtdaļfināla maču aizvadīs Anglija un Šveice.

Vispirms plkst.19 pēc Latvijas laika Diseldorfā spēkus mēros Anglijas un Šveices futbolist, bet plkst.22 Berlīnē spēkosies Nīderlande un Turcija. Eiropas čempionāta spēles tiešraidē translē televīzijas kanāli TV6 un "Go3 Sport Open".

Anglija grupu turnīrā ar 1:0 pārspēja Serbiju un spēlēja neizšķirti ar Dāniju (1:1) un Slovēniju (0:0). Astotdaļfinālā angļi pēc ielaistiem vārtiem pirmajā puslaikā atspēlējās kompensācijas laikā un izrāva uzvaru pagarinājumā, ar 2:1 apspēlējot Slovākiju.

Tikmēr Šveice apakšgrupā ar 3:1 guva panākumu pār Ungāriju un cīņas ara Skotiju un Vāciju noslēdza neizšķirti, abiem mačiem beidzoties ar 1:1. Astotdaļfinālā Šveice ar 2:0 pārspēja iepriekšējā Eiropas čempionāta uzvarētāju Itāliju.

Anglijai šajā mačā iepriekš sakrāto dzelteno kartīšu dēļ nevarēs palīdzēt Marks Gehi.

Pēdējo reizi abas vienības tikās 2022.gada martā, pārbaudes mačā uzvaru svinot angļiem. Šveice nav spējusi uzvarēt Angliju 43 gadus.

Savukārt otra ceturtdaļfināla vienība Nīderlande turnīru sāka ar uzvaru pār Poliju (2:1), spēlēja neizšķirti ar Franciju (0:0) un noslēdzošajā apakšgrupas mačā piekāpās Austrijai ar (2:3). Astotdaļfinālā Nīderlandes futbolisti ar ar 3:0 pārliecinoši uzvarēja RUmāniju.

Turki grupu turnīrā ar 3:1 pārspēja Gruziju un ar 2:1 uzvarēja Čehiju, bet ar 0:3 atzina Portugāles pārākumu. Astotdaļfinālā Turcija ar 2:1 apspēlēja Austriju.

Dzelteno kartīšu dēļ Turcijai šajā mačā nevarēs palīdzēt Ismails Jikseks un Orkuns Kekči, bet Merihs Demirals saņēmis divu spēļu diskvalifikāciju par politiska žesta demonstrēšanu astotdaļfināla mačā.

Pēdējo reizi abas vienības tikās laukumā 2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijā, kad vienā mačā ar 4:2 uzvaru svinēja turki, bet otrajā cīņā ar 6:1 pārliecinošu panākumu izcīnīja Nīderlande.

Piektdien pusfinālu sasniedza Spānija un Francija. Spānijas futbolistes ceturtdaļfinālā ar 2:1 papildlaikā uzvarēja Vāciju, bet Francija, pamatlaikam un papildlaikam noslēdzoties bez gūtiem vārtiem, 11 metru pēcspēles sitienos ar 5:3 apspēlēja Portugāli.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas bija sadalītas sešās apakšgrupās, izslēgšanas spēļu turnīrā iekļūstot katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējām un četrām labākajām trešo vietu ieguvējām.

2024.gada Eiropas čempionāts no 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisinās desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

2021.gadā Londonā par Eiropas čempioni kļuva Itālija, kas finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.