Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Es apmaksāju lielāko daļu mūsu rēķinu – vai varu partnerim lūgt veikt vairāk mājas darbu? Atbild attiecību eksperte

Attiecības. Foto: Pexels

Attiecības. Foto: Pexels

Uzsākot kopdzīvi ar savu partneri viena no pirmajām grūtībām nereti ir pienākumu un līdzekļu izlietojumu sadale. Tā kā tagad vairs nedzīvojat viens un jums jārēķinās ar vēl vienu cilvēku, rodas jautājums, kā visu sadalīt tā, lai apmierinātas būtu abas puses. Britu medija “Metro” attiecību eksperte Ema Klārksone sniedz padomus un vielu pārdomām tiem, kas šobrīd saskaras ar šādu problēmu.

Jautājums

Mana partnere nevēlas strādāt pilnu slodzi, un pašlaik viņa strādā tikai divas dienas nedēļā. Es nopelnu trīs reizes vairāk nekā viņa un strādāju pilnu slodzi. Kāds ir taisnīgs veids, kā sadalīt rēķinus un mājas darbus?

Atbilde

Manuprāt, tas ir ļoti atkarīgs no tā, kā jūs vēlaties tos sadalīt. Dažiem cilvēkiem, kuri pelna ievērojami vairāk nekā viņu partneri un kuri var ērti segt rēķinus vieni paši, attiecībās varētu būt jāuzņemas apgādnieka loma.

Acīmredzot vecākiem (pieņemu, ka jūs tāds neesat, jo jūsu vēstulē nav minēti bērni), sadalījumā ir jāņem vērā neapmaksātā darba (bērnu aprūpe, mājas darbi utt.) un apmaksātā darba (algota darba) līdzsvars un atbilstoši tam jāizstrādā sadalījums.

Daudziem pāriem, kas atrodas šādā situācijā, abiem vecākiem strādāt nav finansiālas jēgas, un daudzi cilvēki (parasti mātes) tiek izstumti no darba tirgus, tāpēc es neesmu pārliecināta, ka patiešām "taisnīgs" risinājums vispār pastāv.

Pat tiem, kam nav bērnu, tas vienmēr būs sarežģīts līdzsvara jautājums.

Tev "taisnīgākais" veids uz papīra, iespējams, nozīmē, ka tu sedz divas trešdaļas īres maksas un pārējo daļu atstāj viņai, jo tava alga ir daudz lielāka.

Taču, manuprāt, ir vērts apsvērt, kas paliek pāri, jo, ja mēneša beigās radīsies milzīga atšķirība rīcībā esošo līdzekļu apmērā, tas var ietekmēt jūsu dzīvesveidu vai spēju darīt lietas kopā kā pārim, un tas, iespējams, nenāks par labu attiecībām.

Ja jūs vēlaties izmantot savu naudu, lai dotos ceļojumā, bet viņa nevar atļauties jums pievienoties, tas radīs problēmas. No otras puses, ja tu esi ar apmaksāt ceļojumu abiem, kamēr viņa palīdz jums ar rēķiniem, tad viss varētu būt kārtībā.

Jums patiešām ir jānoskaidro, kā jūs jūtaties, jo, ja jums nav pieņemams pašreizējais sadalījums - ja jūs jūtat pārāk lielu spiedienu vai to, ka jūs tiekat izmantots, - tad jums par to ir jāinformē un jāpaziņo viņai, ka, jūsuprāt, viņai vajadzētu darīt vairāk, lai palielinātu savu pienesumu.

Tas varētu nozīmēt atrast vairāk darba, lai nopelnītu vairāk naudas, vai arī prasīt no viņas vairāk iesaistīties mājas darbu veikšanā, jo viņa ir vairāk mājās un tam ir vairāk laika.

Manuprāt, attiecības uztvert kā finansiālu līdzsvaru, ir bīstami, jo tas nekad nebūs "godīgi". Bet galvenais ir strādāt kopā, lai radītu laimīgu un ilgtspējīgu dzīvi, ne tikai naudā mērāmu pienesumu.

Lasi vēl:

Attiecības. Foto: Pexels

Attiecības. Foto: Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas