Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Galvenie iemesli, kādēļ automašīna neizturēs emisijas pārbaudi

Auto izplūdes gāzes, Photo by Markus Spiske from Pexels

Auto izplūdes gāzes, Photo by Markus Spiske from Pexels

Automašīnas izmešu sistēma ļauj ne tikai pareizi darboties motoram, bet arī pasargā no kaitīgajām gāzēm. Ja šī sistēma nedarbojas kā nākas, auto veiktspēja samazinās, degvielas patēriņš palielinās, var būt palielināts arī troksnis un apdraudēta pasažieru drošība. Papildus tam – ja automašīnai ir bojāta izplūdes sistēma, auto var neizturēt tehnisko apskati. Ja neesi pārliecināts par to, vai auto izplūdes gāzu līmenis atbilst noteiktajām prasībām, iesakām pirms apskates veikšanas pārbaudīt auto pie profesionāla meistara kādā no autoservisiem, kas piedāvā auto diagnostikas iespējas.

Par laimi, daži no visbiežāk sastopamajiem problēmu cēloņiem saistībā ar emisiju testiem, tomēr ir samērā vienkārši novēršami.

1. Sabojājies vai neprecīzs skābekļa sensors

Izplūdes sistēmā uzstādītie skābekļa sensori tiek izmantoti, lai precīzi noteiktu transportlīdzekļa degvielas un gaisa koncentrāciju. Pēc tam šie sensori var nosūtīt šos datus tieši uz borta datoru, kas ļauj reāllaikā pielāgot ienākošo degvielas un gaisa maisījumu

Ja auto skābekļa sensors darbojas nepareizi, tas nevar pienācīgi kontrolēt izplūdes gāzu līmeni un var radīt papildu problēmas, piemēram, pārkaršanu, dzinēja jaudas zudumu vai paātrinājuma problēmas. Taču, kas svarīgi – tas palielina arī emisiju toksicitātes rādītājus.

Pārmērīgs nesadegušās degvielas daudzums izplūdes gāzēs var sabojāt katalizatoru, turpretī nepietiekama gaisa daudzums nesadegušās degvielas dēļ samazina degvielas ekonomiju.

2. Katalizatora problēmas

Katalizators ir vēl viena izplatīts emisiju problēmas cēlonis, kam būs nepieciešams remonts. Automašīnas katalizators ir daļa no izplūdes sistēmas un tajā tiek neitralizētas toksiskās izplūdes gāzes. Ja katalizators ir demontēts vai bojāts, tad emisiju līmenis var nebūt atbilstošs.

3. EGR recirkulācijas vārsts

Lai samazinātu slāpekļa oksīda izmešus, automašīnām ir izplūdes gāzu recirkulācijas sistēma, kas palīdz samazināt sadegšanas temperatūru un attiecīgi izplūdes gāzu toksicitāti. Ja tavai automašīnai sāk parādīties jaudas zudums, iedegas dzinēja pārbaudes indikators – noteikti pievērsiet uzmanību EGR recirkulācijas vārstam.

4. Bojāta EVAP sistēma

Iztvaikošanas emisijas kontroles sistēma, kas pazīstama arī kā EVAP, novērš benzīna tvaiku izdalīšanos atmosfērā. Šī sistēma var nedarboties, ja savienotajās vakuuma šļūtenēs vai ventilācijas atverēs ir noplūde vai pat tad, ja ir bojāts, vaļīgs vai saplaisājis gāzes vāciņš.

5. Sliktas kvalitātes degviela un eļļa

Pašlaik auto industrijā tiek veikti dažādi pētījumi par degvielas un dažādu smērvielu ietekmi uz emisiju daudzumu. Lai gan šai jomā vēl nepieciešams turpināt veikt pētījumus, pastāv viedokļi, kas norāda, ka sliktas kvalitātes degviela kā arī novecojušas eļļas var atstāt ietekmi uz emisijas rādītājiem. Savukārt dažādu BIO piedevu lietošana degvielā var samazināt emisijas.

6. Dzinēja vadības ierīce

Daudzi transportlīdzekļi paši spēj uzraudzīt degvielas patēriņu, lai pārliecinātos, ka motoram ir piemērots atbilstošs gaisa un degvielas sajaukums. Ja datorizētā dzinēja vadības ierīce vai degvielas iesmidzināšanas ierīce nedarbojas pareizi, tad rezultāts var neatbilst specifikācijām.

Vai es varu emisijas samazināt paša spēkiem?

Vieglākais veids, kā samazināt emisiju, ir vienkārši mazāk braukt, taču tas diez vai būs tas, kas Tev palīdzēs šai situācijā. Protams, Tu vari kontrolēt savu braukšanas manieri – mazāk gāzēt, Tu vari nomainīt eļļu, izmantot labākas kvalitātes degvielu vai nomainīt automašīnu. Taču, ja vēlies uzlabot auto tehnisko stāvokli, vislabāk to uzticēt profesionālam autoservisam, kam ir gan nepieciešamās diagnostikas iekārtas, gan kvalificēti automehāniķi, kuri palīdzēs precīzāk identificēt problēmas cēloņus un novērst tos.

Izlasi:


Auto izplūdes gāzes, Photo by Markus Spiske from Pexels

Auto izplūdes gāzes, Photo by Markus Spiske from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas