Cīrulīšu dabas taka. Foto: www.turisms.cesis.lv
Kad kokos lapas sāk krāsoties dzeltenīgi brūnās krāsās, ir laiks doties vērot dabas krāšņumu! Lai šogad nebūtu jālauza galva par to, kur rudenī vēl nav būts, portāls “1188.lv” apkopojis 10 zināmas un mazāk zināmas vietas Latvijā, kur šoruden doties gleznainu rudens ainavu meklējumos.
1. Pokaiņu mežs
Pokaiņu mežs ir neparasts tūrisma objekts savu brīnumaino nostāstu dēļ. Tā ir ainaviski interesanta un gleznaina vieta ar stāviem pakalniem, dziļām ielejām un dažāda sastāva un vecuma mežaudzēm.
2. Īvandes rumba
Rendā, uz nelielās Īvandes upītes, izveidojušies divi ūdenskritumi jeb rumbas. Īvandes rumba ir apakšējais un lielākais no Īvandes ūdenskritumiem. Tas sniedzas līdz pat divu metru augstumam, stiepjoties 10 metru platumā. Ūdenskritumi ir skaisti ne tikai ar nokrišņiem bagātos gadalaikos, bet arī ziemā, kad ūdens sasalst un veidojas brīnišķīgi ledus kritumi.
3. Skaņākalna dabas taka
Taka aptver Salacas senlejas krāšņāko posmu ar ainaviskiem sarkanā vidusdevona smilšakmens atsegumiem, alām, avotiem, varenu priežu mežaudzi un teikām apvītiem dabas veidojumiem. Te ir lieliska atpūtas vieta. Papildus dabas brīnumiem gar taku ir izliktas īpaši veidotas koka skulptūras un interaktīvi koka objekti.
4. Bauskas pils
Bauskas pils atrodas gleznainā vietā uz zemes strēles, kur saplūst Mūsas un Mēmeles upe un veidojas Lielupe. Šeit varēsiet ne tikai izstaigāt Bauskas pils muzeju un atsvaidzināt atmiņu par Latvijas vēsturi, bet arī ar kāda silta dzēriena glāzi baudīt krāšņo rudeni.
5. Cīrulīšu dabas takas
Cīrulīšu dabas takas sniedz iespēju iedvesmojošā pastaigā izzināt skaistās Gaujas ielejas attīstību no ledus laikmeta līdz mūsdienām. Teritorijā ir trīs labiekārtoti vieglas pieejamības maršruti – 2,7km un 3,5km un 6,2km gari. Taku sākums meklējams Žagarkalna kempinga teritorijā, un to apmeklējums ir bez maksas.
6. Gārsenes pils un dabas takas
Jau izsenis Gārsenes pusē ļaudīm paticis iziet dabā – pat barons Budbergs, kam piederēja skaistā Gārsenes pils, ierīkojis sev pastaigu taku, lai veldzētu dvēseli putnu dziesmās un dabas smaržās. Arī šobaltdien var doties takās gan lai izstaigātos, gan izbrauktu ar velosipēdu, gan vienkārši tāpat – pavaļotos uz kāda no tiltiņiem un paskaitītu zivis upē.
7. Dabas parks "Daugavas loki"
Dabas parks “Daugavas loki” izveidots, lai saglabātu unikālos dabas kompleksus, dabas, kultūrvēstures vērtības un maz pārveidotās savdabīgās ainavas Daugavas augšteces senlejas Naujenes – Krāslavas posmā. Dabas parka struktūras ass ir Daugava, kas met gleznainus līkumus. No upes krastiem paveras plaši ainavu skati.
8. Dabas parks "Numernes valnis"
Dabas parkā atrodas skatu tornis, kas ir 20 metrus augsts un no tā paveras plašs skats uz Kārsavas novadu. Blakus skatu tornim ir uzstādīti divi zvaigžņu vērošanas krēsli, kas dienā ļaus aplūkot skaisto panorāmu un tumšajos laikos palīdzēs dabasmīļiem noķert krītošās zvaigznes.
9. Lāčupītes dendrārijs
Lāčupītes dendrārijs, neapšaubāmi, visskaistākais ir pavasarī, kad tajā krāšņi zied dažnedažādi rododendri, taču arī rudenī šī ir lieliska pastaigu vieta rudens ainavu medniekiem.
10. Paradīzes kalns
Paradīzes kalns jeb Gleznotājkalns ir ērti sasniedzama vieta Siguldas pilsētā - apmeklētājiem, kuri iecienījuši skaistas skatu ainavas un dabu - tas atrodas 30 minūšu gājienā no pilsētas centra un vietai var piekļūt, ejot pa līdzenām dabas takām.
Lasi vēl:
Cīrulīšu dabas taka. Foto: www.turisms.cesis.lv