Skaņākalna dabas parks, ekrānšāviņš no video
Skaņākalna dabas parks atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā - Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā, dabas parka - Salacas ieleja, teritorijā. Tas atrodas Salacas senlejas krāšņākajā posmā ar ainaviskiem sarkanā vidusdevona smilšakmens atsegumiem, alām, avotiem un seniem mežiem. Tā ir iecienīta atpūtas vieta vietējiem iedzīvotājiem un viesiem, kuras tatrodas vairāki aizsargājamie ģeoloģiskie un ģeomorfoloģiskie dabas pieminekļi. Šī iemesla dēļ tā ir arī vieta, kur uzzināt vairāk par Latvijā un Eiropas Savienībā īpaši aizsargājamo sugu dzīvotņu un īpaši aizsargājamu biotopu aizsardzību.
Skaņākalna dabas parks sezonu sāks 15.maijā
Skaņākalna dabas parks šobrīd ir pieejams, bet sezonu sāks 15.maijā. Tā darba laiks maijā: piektdienas, sestdienas un svētdienas no plkst. 11.00 līdz 19.00. Darba dienās tas būs atvērts arī skolēnu un ekskursiju grupām pēc pieraksta. Būs pieejami gidu pakalpojumi. Šobrīd izstrādes stadijā ir Skaņākalna dabas takas mājaslapa.
Cik maksās ieeja Skaņākalna dabas parkā?
Valmieras novada Mazsalacas apvienībā deklarētajiem iedzīvotājiem, tāpat kā līdz šim, pašvaldībā saņemot gada apmeklējuma karti, ieeja dabas parkā bez maksas. Dabas parka viesiem apmeklējums izmaksās - pieaugušajiem 3 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 2 EUR.
Dabas parka teritorijā ar auto varēs iebraukt tikai ar caurlaidi, ko varēs iegādāties dabas parka informācijas centrā vai norēķinoties ar mobilo lietotni "Mobilly". Tā būs paredzēta vienam apmeklējumam, un tās cena noteikta 10 EUR. Vietējiem autobraucējiem Skaņākalna dabas parks būs pieejams, samaksājot gada maksu 5 EUR. Cilvēkiem ar invaliditāti, grūtniecēm, daudzbērnu ģimenēm caurlaide būs bezmaksas, kas arī būs marķēta ar īpašu atzīmi, ka automašīna pieder konkrētai atlaižu grupai.
Skaņākalna dabas parks tiks uzlabots
Valmieras novada pašvaldības Mazsalacas apvienības pārvalde labiekārtos un pilnveidos Skaņākalna dabas parka infrastruktūru, uzlabojot informācijas centru, labierīcību pieejamību un pakalpojumus apmeklētājiem. Sadarbībā ar pašvaldību plānots ieviest taku norāžu sistēmu, kas būs pārredzama un viegli saprotama bērniem un pieaugušajiem.
Apsaimniekotājs sadarbībā ar Mazsalacas Kultūras centru un vietējiem uzņēmējiem plāno veidot jaunas un radošas sadarbības, saglabājot arī tradicionālos pasākumus, kas norisinājušies Skaņākalnā. Sadarbībā ar slēpošanas kustības veicinātājiem Mazsalacas pusē plānots, kā vienlaikus nodrošināt gan slēpošanas trašu ierīkošanu, gan apmeklētāju kustību, lai parka pieejamība būtu abām parka apmeklētāju grupām.
Skaņākalna dabas parka attīstības plāna izstrādē varēs iesaistīties ikviens Valmieras novada iedzīvotājs, parka viesis, sniedzot savus priekšlikumus, lai kopā Skaņākalna dabas parku padarītu iedzīvotājiem un apmeklētājiem saistošāku.
Smelies iedvesmu aktīvām brīvdienām arī šajos rakstos:- Vidzemes skaistākās dabas takas Tavam brīvdienu maršrutam;
- Vidzemes jūrmalas stāvkrasti - mierpilna atpūta pie jūras;
- Sietiņiezis: unikāla vieta Latvijā, kas noteikti jāredz;
- Ko apskatīt Cēsīs? Idejas perfektām brīvdienām.
Skaņākalna dabas parks, ekrānšāviņš no video