Spilgtā dziedātāja Ieva Akurātere, kura ar savu “Manai tautai” dziesmas izpildījumu kļuva par latviešu trešās atmodas simbolu arī pati nāk no dzimtas, par kuras vēsturi varētu uzrakstīt aizraujošu romānu. Raidījumā “Pasaki to skaļi” Ieva atklāj dažus spilgtākos tās notikumus un neticamos likteņa pavērsienus.
“Manas mammas dzimta cēlusies no barona fon Štālberga un kuršu ķoniņu meitas pēcnācējiem. Tas ir skaists stāsts, kā aristokrāta dēls iemīlēja zemnieku meitu, radi viņam atņēma titulu un mantojumu, bet viņš vienalga no viņas neatteicās.
Savukārt vectēvs Pēteris Akurāters bija 1905.gada revolucionārs, dzejnieka Jāņa Akurātera brālis. Kad piektajā gadā apšaudes laikā nogalināja dzejnieku Antonu Austriņu, Jānis Akurāters uzrakstīja viņam veltīto dzejoli “Ar kaujas saucieniem uz lūpām”. Padomju laikā tas bija vienīgais no vectēva brāļa darbiem, kas nebija aizliegts. Viņš jau pirmās brīvvalsts laikā bija arī politiķis, kultūras ministrs, viens no valsts dibināšanas iniciatoriem.”
Dramatiski veidojies arī Ievas attiecību stāsts ar tēvu – aktieri Voldemāru Akurāteru. Dziedātāja no agrās bērnības tēvu atceras kā ļoti spilgta personību, ārkārtīgi pievilcīgu un muzikāli apdāvinātu. Taču arī bohēma un dzīves baudīšana viņam nebija sveša, un ģimenes ceļi drīz vien šķīrās.
Astoņpadsmit gadu vecumā Ieva saņēma ziņu, ka tēvs ir ļoti slims, un vēlējās doties uz slimnīcu atvadīties. Taču viņai tas tika liegts, un šī ir viena no dzimtas stāsta sāpīgākajām lappusēm. Kas īsti toreiz notika, un kā pēc tam veidojās Ievas attiecības ar mammu, teātra zinātnieci Līviju Akurateri, un vecāko brāli, uzzināsit, noskatoties šo aizraujošo video sižetu!
Skatieties arī:
Ieva Akurātere dalās emocionālās atmiņās par laiku, kad "Manai tautai" piecēla kājās sabiedrību
Ieva Akurātere esot bildināta vismaz 40 reizes
Kas notur kopā leģendāro rokgrupu "Pērkons"?