Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Influencere šokē sekotājus, savas fekālijas izmantojot kā sejas masku. Speciālisti skaidro, vai tam ir kāds labums

Foto: Ekrānuzņēmums/@deborapeixoto.ofc/Instagram

Foto: Ekrānuzņēmums/@deborapeixoto.ofc/Instagram

Sociālo mediju influencere Debora Peišoto raisījusi sašutumu savu sekotāju vidū, apgalvojot, ka viņas “fekāliju sejas kopšanas procedūra” ir risinājums, lai mazinātu ādas lobīšanos un novecošanās pazīmes. Britu medijs “The Mirror” uzrunāja speciālistus, lai noskaidrotu, vai šādai procedūrai ir jebkāds labums.

Videoklipā, kas publicēts gan vietnē “Instagram”, gan “TikTok”, viņa ar fekālijām apsmērēja seju, apgalvojot, ka tā ir atbilde uz viņas ādas problēmām. Aizspiežot degunu ar drēbju knaģi, lai izvairītos no nepatīkamā aromāta, viņa atvēlēja savai “DIY” procedūrai 10 minūtes, lai tā “ievilktos”, un tad noskrāpēja to.

Videoklipa beigās Debora skatās uz kameru un lepojas ar savu “mirdzošo” ādu.

Skatītāju ievērībai: videoklips satur nepatīkamus skatus!


“Es redzēju pētījumus par to un nolēmu to izmēģināt. Tas var novērst novecošanos. Tas ir trakākais, ko esmu darījusi savā dzīvē. Bet man tas nostrādāja, un mana āda pārtrauca lobīties!” citā video viņa skaidro, kādēļ izvēlējusies šādu sejas masku.

Nav pārsteidzoši, ka tas drīz vien izpelnījās simtiem neizpratni raisošu komentāru, un daudzi lietotāji nosodīja viņas “knifu” kā “šausmīgu” un “pretīgu”.

Sofija Momena, Londonas “Cadogan” klīnikas dermatoloģe-konsultante, brīdina, ka šāda fekāliju sejas maska pakļauj slimības riskam.

“No visām ādas kopšanas “tendencēm” šī ir viena no dīvainākajām, ar ko man ir nācies saskarties,” viņa atzina

Fekāliju lietošana sejas maskas veidā nesniedz nekādu zinātnisku labumu jūsu ādai. Patiesībā tas var radīt vairāk problēmu nekā ieguvumu.

Lai gan cilvēka izkārnījumos parasti ir 75% ūdens, tajos bieži vien ir arī daudz baktēriju un vīrusu. Saskaņā ar “The Conversation” aplēsēm gramā mitru izkārnījumu ir gandrīz 100 miljardi baktēriju.

Tāpēc, ja izkārnījumi nonāk uz ādas un mutes tuvumā, var palielināties risks saindēties ar pārtiku vai inficēties. Tas var pat kairināt ādu, izraisot apsārtumu un diskomfortu.

Tuncs Tirjaki, plastiskais ķirurgs konsultants un Starptautiskās Estētiskās plastiskās ķirurģijas biedrības (ISAPS) Humanitāro programmu priekšsēdētājs, arī piebilda: “Savu izkārnījumu lietošana kā sejas tīrīšanas līdzekli vai sejas masku ir ļoti nevēlama vairāku veselības un higiēnas apsvērumu dēļ. Fekālijas satur daudz baktēriju, vīrusu un parazītu, tostarp E. coli, salmonellu un helmintu, kas var izraisīt nopietnas infekcijas un slimības.”

“Fekāliju uzklāšana uz sejas var izraisīt šo patogēnu iekļūšanu organismā caur nelieliem iegriezumiem, nobrāzumiem vai gļotādām, izraisot smagas ādas infekcijas vai sistēmiskas slimības. Fekālijas satur arī atkritumproduktus un toksīnus, ko organisms ir izvadījis.”

“Šīs vielas ir kaitīgas un var izraisīt ādas iekaisumu, kairinājumu un alerģiskas reakcijas,” stāsta Tirjaki.

Ja, neraugoties uz šo trakumu, jūs joprojām vēlaties izmēģināt vairāk pagatavotus ādas kopšanas līdzekļus, daži eksperti iesaka tā vietā izmantot dabīgas sastāvdaļas, piemēram, medu, lai iegūtu labākos rezultātus.

Foto: Ekrānuzņēmums/@deborapeixoto.ofc/Instagram

Foto: Ekrānuzņēmums/@deborapeixoto.ofc/Instagram

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas