Lieli logi vannasistabā, foto: Vlada Karpovich, pexels.com
Visu mūžu sapņoju par vannu pie liela loga, lai varētu relaksēti sēdēt putu mākonī un skatīties tālumā, sapņojot par bezgala skaistām lietām. Sapnis beidzot piepildījās – māja ir, vanna ir un arī logs – ir! Atceros, ar kādu prieku pirmoreiz metos savā jaunajā, skaistajā vannasistabā, lai, gluži kā kinofilmās rāda, ļautos savai spa baudai! Kādu laiku viss bija skaisti, līdz brīdim, kad sāku saņemt telefona zvanus no kaimiņienēm – izrādās, manu vannošanos varēja vērot visa tuvējā apkaime, jo tiklīdz ieslēdzu vannasistabā gaismu, biju kā uz skatuves.
Vislielākā vilšanās bija faktā, ka es taču biju internetā pasūtījusi un uzlīmējusi logiem līmplēvi, kam teorētiski vajadzēja pasargāt mani no nokļūšanas šādā neveiklā situācijā! Produkta tirgotājs bija apgalvojis, ka viss būs perfekti un no ielas neko nevarēs redzēt. Tagad, kad pirmais šoks ir pārvarēts, esmu pieņēmusi, ka relaksēti vannā varu vērot apkārtni pa logu tikai neieslēdzot gaismu, It kā jau romantiska puskrēsla, bet ne gluži tas, ko biju iztēlojusies. Mieru neliek doma - vai ir kaut kas, ko es jau pašā pamatā izdarīju nepareizi? Nolēmu aprunāties šoreiz ar kādu, kas no tā visa kaut ko saprot. Kopā ar “Labo logu aģentūras” pārstāvjiem sirsnīgi pasmējāmies par manu stāstu, taču izrunājām arī jautājumus, par kuriem vajadzēja padomāt, pirms izvēlies spoguļstiklus vai līmplēves saviem logiem:
Kā šādās situācijās rīkoties?
Pirmais noteikums – pirms iegādāties spoguļstiklu vai stiklu ar atstarojošo pārklājumu noteikti izrunājieties ar pieredzējušiem speciālistiem. Šādā veidā būs iespējams izvairīties gan no neērtām situācijām, gan veltīgiem tēriņiem.
Un šiem speciālistiem noteikti ir vērts uzdot sekojošus jautājums :
Kā un vai apgaismojums ietekmē rezultātu?
Lai no iekšpuses redzētu, bet no ārpuses nekas nebūtu redzams, apgaismojumam iekšpusē jābūt tumšākam nekā ārpusē. Tiklīdz tas iekšā būs gaišāks, neko jūs no svešām acīm nenoslēpsiet. Efekts būs tieši pretējs – logos varēsiet paši spoguļoties, bet cilvēki ārpusē vēros Jūsu grozīšanos.
Vai telpā būs iespējams audzēt telpaugus?
Lai pēc iespējas samazinātu redzamību no ārpuses uz telpās notiekošo, stikli var tikt arī tonēti. Bet tas savukārt nozīmē, ka arī pati telpa tiks aptumšota un tajā, piemēram, vairs nevarēs audzēt telpaugus utt.
Aptumšojošais stikls vai tikai atstarojošais pārklājums?
Lai apgrūtinātu ieskatīšanos, bet telpās būtu gana gaišs, ir iespējams arī stiklojums bez aptumšojuma, tikai ar atstarojošo pārklājumu. Tomēr, izvēloties šo variantu, caurredzamība no ārpuses būs krietni labāka. Īpaši gadījumos, ja atradīsieties tuvu logam – aiz šāda stikla nenoslēpsies.
Savukārt, ja gribat pavisam noslēpties, iespējams īsts spoguļstikls, kurā, lūkojoties no ārpuses, varēs pielabot frizūru kā īstā spogulī – bet iekšā būs pavisam tumšs. Šādus stiklus reizēm izvēlas sargu telpām, lai neviens nekad nevar zināt – vai tur kāds ir, vai šajā brīdī nav.
Līmēt tonējošās plēves vai pasūtīt speciālas stikla paketes – plusi un mīnusi?
Jāņem arī vērā, ka ir būtiska atšķirība starp logu stiklojuma tonēšanu, līmējot plēves pēc logu izgatavošanas un uzreiz rūpnieciski ražotām tonētām stikla paketēm.
Plēvi, līmējot jau objektā, nebūs iespējams nodrošināt sterilus apstākļus un kāds puteklis vai burbulis var iesprukt arī zem plēves. Arī logus tīrot var nejauši ar kādu gruzi uzplēst plēvi – tā radīsies nesmukums un lūramcaurums.
Lieli logi vannasistabā, foto: Vlada Karpovich, pexels.com