Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Jaunības eliksīrs - kur tas slēpjas?

Pirmā krunka, novecošanās pazīmes un spoguļattēla izmaiņas var radīt zināmu satraukumu ikvienam. No vienas puses – mēs ar prātu pieņemam, ka novecošanās ir dabisks process, kam katrs iziet cauri, taču nenoliegsim, ka katram tas notiek nedaudz citādāk un atšķirības ir acīmredzamas – kādēļ viena sieviete izskatās dzīves nomocīta jau 28 gadu vecumā, kamēr cita – pat pēc 50 gadu sliekšņa joprojām šķiet 10 gadus jaunāka par saviem patiesajiem gadiem? Vai dažiem cilvēkiem laiks rit lēnāk?

Sabiedrībā zināmas dāmas dalās ar saviem stāstiem, kā saglabā jauneklīgumu. Elita Drāke atzīst, ka ir svarīgi atcerēties, ka organisms tiek barots ne tikai ar kosmētiku no ārpuses, svarīgi ir arī uzņemt pietiekami daudz šķidruma un veselīgu uzturu.

Savukārt Ieva Adamss uzsver, ka lielu ietekmi uz novecošanās procesu rada stress. Patiesībā tieši stress ir tas, kas noved pie krunkām. Vai tām, kas izskatās jaunas, dzīvē nav stresa? Patiesībā nē! Ieva Adamss uzskata, ka cilvēks var kontrolēt savu attieksmi pret stresu un tas daudz ko maina. Kad jūti, ka tūdaļ būs stress, smadzenēm tiek dota izvēle – vai uztvert to kā draudu vai izaicinājumu. Ja tu pieņem apzinātu lēmumu, ka šis būs izaicinājums – tas rada papildus enerģiju. Savukārt izvēloties stresu uztvert kā kaut ko nepatīkamu un kā draudu, mēs taisnā ceļā bruģējam taciņu uz krunkām.

Lielisks veids, kā tikt galā ar liekām haotiskām domām, kas “čakarē smadzenes”, ir pastaigas un peldes. Šo metodi ļoti praktizē žurnāliste Alla Petropavlovska, kas atzīst, ka staigāšana gar jūru vai pelde ezerā ir sava veida meditācija. Protams, svarīgs arī pareizs uzturs. Patiesībā, ejot cauri novecošanās procesam, organisms reizēm pats “pasaka priekšā”, ka viņam vairs nav nepieciešami cepti kartupeļi vai citi iepriekš baudīti ēdieni – vienkārši pienāk laiks, kad pēkšņi nejūti pēc tiem vairs kāri – tātad tie vairs nav nepieciešami. Svarīgi šos impulsus uztvert un ņemt vērā.

Protams, ka vislielāko stresu rada mirklis, kad pamani pirmās novecošanās pazīmes. Pirmā krunciņa daudzām rada lielu mulsumu, bet nākamās jau pārdzīvot ir vieglāk un tad pienāk brīdis, kad kļūst vienalga – viena krunka vairāk vai mazāk. Dažkārt tajos 28 gados, kad pamanām pirmās rieviņas ap acīm, varam sajusties emocionāli krietni vecākas nekā pēc tam – 40 gadu vecumā, kad esam iemācījušās pieņemt šo procesu, kam vienkārši jāiziet cauri.

Neraugoties uz to, sabiedrībā joprojām dominē jaunības kults un režisore Ilona Brūvere saka, ka reizēm ir sajūta, ka visa pasaule ir sākusies 90tajos gados, bet viss, kas ir bijis “pirms tam” – rada samērā noraidošu attieksmi. Par laimi, eiropeiskā kultūra atšķiras no amerikāniskās un ir iecietīgāka pret novecošanos.

Kultūrists Aivars Visockis priecājas, ka daudzas sievietes tomēr spēj uzturēt sevi lieliskā formā pat 50 un 70 gadu vecumā. Rūpējoties par sevi un piekopjot aktīvu dzīvesveidu, daudzas dāmas izskatās tik labi, ka no skata vien vecumu nebūs iespējams uzminēt. Jā, tuvplānā varbūt būs saskatāma kāda krunciņa, bet tam taču nav nozīmes, vai ne?

Noskaties video šo sarunu par jaunības saglabāšanu un iedvesmojies arī TU!

Ieva Adamss, Elita Drāke, Alla Petropavlovska, Inese Prisjolkova Sieviete. Personīgi, ekrānšāviņš

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas