Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Jauns oftalmologa kabinets Rīgas centrā

Medicīnas centrā ARS ierīkots moderns oftalmoloģijas kabinets, kas specializējas acu slimību un redzes traucējumu noteikšanā, ārstēšanā un profilaksē.

Ar jaunumiem iepazīstina Medicīnas centra ARS oftalmoloģe, neirooftalmoloģe Dr. Solveiga ČIVLJAKA.

Jaunajā kabinetā pieņem augsti kvalificēti oftalmologi un optometristi, kuri rūpējas par pacientu acu veselību un labsajūtu. Abi speciālisti veic acu pārbaudes un novērtē redzes funkcijas, tomēr ir vērts zināt, pie kura speciālista ir jādodas, ja ir kādas redzes problēmas.

Oftalmologs jeb acu ārsts specializējas acu slimībās, to diagnostikā un ārstēšanā, bet optometrists specializējas tieši redzes korekcijas palīglīdzekļu izvēlē, kad ir nepieciešamas brilles, lēcas u.c.

Jaunās izmeklēšanas iespējas

Acu speciālistu arsenālā ir plašs oftalmoloģijas diagnostikas ierīču un metožu klāsts, kas nodrošina precīzus izmeklējumus.

Autorefraktokeratometrija – palīdz noteikt acs tuvredzību, tālredzību un astigmātismu.

Digitālais foropters – pārbauda redzes funkcijas, krāsu un kontrasta redzi, nosaka redzes asumu, piemeklē briļļu stiprumu.

Tonometri – mēra iekšējo spiedienu

Pahimetrs mēra acs radzenes biezumu.
Biomikroskopija – izvērtē acs priekšējās daļas, caurspīdīgās vides un mugurējās daļas (tīkleni, redzes nervu, asinsvadus).

Datorizētā perimetrija nosaka redzes laukus, palīgmetode glaukomas, redzes nerva un neiroloģisku slimību gadījumos, tīklenes slimību diagnostikā, diagnosticē glaukomu.

Optiskās koherences tomogrāfija (OCT) strukturāla redzes nerva un tīklenes izmeklēšanas metode. Izmanto glaukomas un tīklenes slimību (vecuma mākulas deģenerācija, diabēta mākulas tūska u.c.) diagnostikā, slimības gaitas monitorēšanā un terapijas izvērtēšanā.

Dioptrimetrija – nosaka briļļu lēcu stiprumu. Analizē monofokālās (sfēriskās un cilindriskās), bifokālās un progresīvās briļļu lēcas.

Vizītē pie optometrista

Optometrists palīdz uzturēt normālas redzes funkcijas - nozīmē un pielāgo brilles, kontaktlēcas vai speciālos redzes palīglīdzekļus, kā arī darbojas redzes profilaksē un ergonomikā. Optometrists izvērtē redzes asumu, kopējo redzi un tās spēju pielāgoties slodzes apstākļos, t.sk. darbā ar datoru un citiem digitāliem ekrāniem, kā arī konsultē aktuālos jautājumos par redzi. Ja optometrists pamana redzes saslimšanu vai redzes sistēmas traucējumus, tas nosūta pacientu pie oftalmologa.

Cik bieži un kādā vecumā profilaktiski vajadzētu apmeklēt acu ārstu?

Regulāras acu pārbaudes ir nepieciešamas jau no zīdaiņa vecuma, ir ieteicamas. Bērniem profilaktisko acu veselības pārbaudi veic 13-24 mēnešu vecumā, pēc tam 3-4 gadu vecumā. Tā ir noteikti jāveic 6 -7 gadu vecumā pirms skolas gaitu uzsākšanas. Pieaugušajiem pēc 40 gadu vecuma profilaktiska acu veselības pārbaude jāveic reizi gadā vai tā, kā norādījis acu ārsts.

Vairāk informācijas lasi šeit.

Shutterstock

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas