Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā apsildīt mājokli, taupot resursus, laiku un enerģiju?

Photo by Roberto Nickson (@g) on Unsplash

Photo by Roberto Nickson (@g) on Unsplash

Apkures risinājuma meklēšana atsākas ar apkures sezonas sākumu – lieli rēķini, pārkurināta vai, gluži otrādi, auksta māja, nav iespējams nopirkt kvalitatīvu kurināmo, apkures iekārta regulāri jātīra un tā tālāk. Lai atvieglotu dzīvi, jāmeklē alternatīvi risinājumi apkures sistēmām. Siltumsūķni ir risinājums.

Kas ir siltumsūknis?

Siltumsūknis ir apkures iekārta, kura piemērojas mūsdienīgajam dzīves ritmam un augstajām komforta prasībām, turklāt tās darbības princips ir ekonomiski izmantot resursus.

Siltumsūknis neizmanto elektrību, lai sildītu tiešā veidā. Siltums tiek iegūts no apkārtējās vides pateicoties gāzu fizikālajām īpašībām. Šo procesu nodrošina kompresora darbība, pateicoties tam siltumsūknis ir ekonomisks.

Kādi ir siltumsūkņu veidi?

  • Gaiss – gaiss siltumsūknis

Šis siltumsūkņa tips sastāv no vienas ārpustelpu daļas un vienas vai vairākām iekštelpu daļām. Ārpustelpu daļa paņem siltumu no āra gaisa (arī aukstā laikā) un novada to uz iekštelpu daļu, kas uzsilda gaisu telpās ar ventilatora palīdzību. Ar gaiss-gaiss siltumsūkni nav iespējams uzsildīt ūdeni vai radiatorus. Lai siltumsūknis efektīvi darbotos, būtiska nozīme ir iekštelpu daļu novietojumam un mājas plānojumam, lai siltums varētu netraucēti izplatīties.

  • Gaiss – ūdens siltumsūknis

Siltumsūkņa ārpustelpu daļa tiek novietota ārpus mājas, un ņem siltumu no gaisa. Šī enerģija pēc tam uzsilda ūdeni mājas apkures sistēmā, kas ir uzmontēts mājas iekšienē. Ar gaiss-ūdens siltumsūkni pietiek 100% no mājai nepieciešamā siltuma un siltā ūdens vajadzībām gada laikā – ar to iespējams uzsildīt gan krāna ūdeni, gan siltās grīdas vai radiatoru mājas ūdens apsildei.

Gaiss – ūdens siltumsūkņa instalācija parasti nozīmē mazākas instalācijas izmaksas nekā instalējot zemes siltumsūkņi - ir tas pats gada siltuma faktors kā zemes siltumsūknim, atšķirība ir tā, ka nav jāurbjas pēc siltuma, kas nozīmē krietni vienkāršāku instalāciju un zemākas ierīkošanas izmaksas.

Kādas ir siltumsūkņa priekšrocības?

  • Siltumsūkņa uzstādīšanai nav nepieciešami īpaši projekti vai saskaņošana, to iespējams uzstādīt gan mājai, gan dzīvoklim un instalēšana ir ātra un vienkārša.
  • Siltumsūkņi ir klusi un nemanāmi, tiem būs nepieciešama pavisam neliela telpa, turklāt tā saglabāsies tīra un to varēs izmantot arī citiem mērķiem.
  • Siltumsūkņa darbībai nav nepieciešams papildus izbūvēt skursteni un citas komunikācijas.
  • Apkure norisinās bez degšanas procesa, tādejādi nerodas ar to saistīti riski un blakusparādības (kvēpi, putekļi, tvana gāze, apdegumi) un telpās ir tīrāks gaiss, turklāt alerģiskiem cilvēkiem ir iespēja siltumsūknim uzstādīt arī īpašus filtrus.
  • Siltumsūknim ir pilnīgi automātiska vadība, turklāt to iespējams vadīt arī attālināti.
  • Liela daļa siltumsūkņu pildīs arī kondicioniera funkcijas karstajās vasaras dienās, tādejādi iespējams ietaupīt un divu iekārtu vietā, pietiks ar vienu.


Photo by Roberto Nickson (@g) on Unsplash

Photo by Roberto Nickson (@g) on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas