Vairums cilvēku gadu miju uztver kā tādu maģisku laiku, kurā gandrīz katrs no mums izvirza lielākus vai mazākus mērķus nākamajam gadam, un veic kādus rituālus, lai tie piepildītos. Taču realitāte rāda, ka nav vēl pienācis pat februāris, kad liela daļa no pozitīvo pārmaiņu idejām jau ir atmestas un viss turpinās vecajās sliedēs.
Kāpēc tā notiek? Ko darīt savādāk, lai arī šajā reizē rezultāts nebūtu tāds pats? Un arī – kā, saglabājot sirdsmieru pieņemt, ka ne visi plāni izdosies? Par to pastāstīt raidījums “Māmiņu klubs” ir aicinājis mājas un dzīves sakārtošanas eksperti, blogeri un grāmatas autori Danu Gulbi:
“Koučingā ir pazīstams tāds TOUT modelis mērķu sasniegšanai. Tajā ir četras daļas, un pēdējā no tām ir “izeja no mērķa”. Tas nozīmē, ka mēs nevis kraujam sev virsū slāni pa slānim arvien jaunus mērķus, bet katrs no tiem ir tomēr ir konkrēts posms ar konkrētu termiņu, kura beigās mēs paanalizējam – kas izdevās, kas ne. Arī tādiem it kā abstraktiem ilgtermiņa mērķiem, piemēram “pacelt savu pašapziņu” mēs tomēr atrodam kādu šķautni, caur kuru tas kaut kā būtu izmērāms. Tā mēs varēsim aiztaupīt sev ļoti daudz trauksmes.
Vēl ir tāda interesanta lieta, un tas ir pierādīts pētījumos, ka cilvēkiem absolūtā vairumā gadījumu ir tendence izvēlēties mazāku labumu, kurš ir dabūjams uzreiz, nevis lielāku – kaut kad nākotnē. Tā ir uzbūvēta mūsu psihe. Tādēļ svarīgi ir izvēlēties pareizos soļus uz mērķi – tiem jābūt pietiekoši lieliem, lai mēs sajustu piepūli, bet ne tik radikāliem, lai mūsu iebūvētā aizsargsistēma sāktu signalizēt, ka nekas tur tāpat nesanāks.”
Skatieties arī:
Ko mums sola 2023 - astrologa prognoze
Kā ieviest mājās paliekošu kārtību - Danas Gulbes padomi
Trīs vienkārši vingrinājumi iedvesmojošam dienas sākumam
Kā Leldei Kovaļovai izdevās pilnībā restartēt savu dzīvi?