Gaiss telpās, mitrināšana ar vāzi, Photo by Vecislavas Popa from Pexels
Sauss gaiss mājās var būt īpaši nevēlams, ja ir astma, alerģija, ādas slimības, piemēram, psoriāze vai saaukstēšanās. Mitruma vai ūdens tvaiku paaugstināšana gaisā parasti tiek veikta ar gaisa mitrinātāju. Tomēr ko darīt, ja neesi vēl paspējis iegādāties gaisa mitrinātāju, bet sausais gaiss liek par sevi manīt? Par laimi, ir veidi, kā var dabiski palielināt gaisa mitrumu.
Uzvāri ūdeni
Vienkāršas darbības, piemēram, vairāk ēdiena gatavošana uz plīts, var palīdzēt uzturēt gaisu relatīvi mitru. Un, ja esi tējas dzērājs, sildi ūdeni katlā vai tējkannā uz plīts, jo tad gaisā izdalās daudz mitrinošs tvaiks.
Dekorē telpu ar ziedu vāzēm
Ziedu vāzes ir lielisks mājas “mitrinātājs”, jo dabiski, ka ziedus novietojam mājas saulainākajās vietās. Šī saules gaismas iedarbība palīdz paātrināt ūdens iztvaikošanu no vāzēsm.
Ja vēlies dekorēt telpas ar vāzēm, kas ir pilnas ar ziediem, lai palielinātu mitrumu mājās, ziedi ūdenī var būt pat neīsti. Novieto ziedu vāzes uz palodzēm vai saulainiem galdiem, lai palielinātu mājas mitrumu. Regulāri nomaini ūdeni, lai izvairītos no baktēriju uzkrāšanās ūdenī.
Ienes vairāk augu savās mājās
Lai izdzīvotu, augiem ūdens jāuzņem caur saknēm. Tomēr netiek izmantots viss ūdens, ko absorbē augs, tā vietā lielākā daļa no tā tiek iztvaicēta atpakaļ caur lapām. Jo vairāk telpaugu izvietosi telpā, jo augstāks būs kopējais gaisa mitrums. Turklāt iegūsi arī papildu priekšrocības, baudot tīrāku gaisu. Par labākajiem augiem – gaisa mitrinātājiem, lasi rakstā: Istabas augi mājokļiem ar sausu gaisu
Esi radošs ar ūdens bļodām
Paņem nelielu dekoratīvo bļodu un piepildi to ar ūdeni gandrīz līdz augšai. Novieto to uz galda vai plaukta, un tas laika gaitā lēnām iztvaiko.
Padoms: ja novieto kristāla bļodu, kas piepildīta ar ūdeni, saules gaismā, pateicoties gaismas refrakcijai, pat varētu būt iespēja baudīt pusdienas gaismas šovu.
Izmanto ventilācijas atveres un radiatorus
Mazu ūdens bļodu novietošana uz apsildāmās grīdas var palīdzēt pievienot gaisam papildu mitrumu ziemas mēnešos.
Ja ir vecās klases radiators ar līdzenu virsmu, var arī novietot nelielu ūdens bļodu uz radiatora bloka. Vienkārši esi piesardzīgs un izmanto karstumizturīgus traukus, lai izvairītos no izkusušas plastmasas, stikla saplīšanas vai izšļakstīšanās.
Nenovieto tvertnes ar ūdeni vai paštaisītus mitrinātājus vietās, kur ūdens var pilēt uz elektrības rozetēm!
Duša ar atvērtām durvīm
Var izmantot tvaikojošu dušu, cik vien iespējams atverot vannas istabas durvis. Ja duša ir pietiekami karsta, šis tvaiks, iespējams, izplatīsies blakus esošajās telpās, palielinot gaisa mitrumu.
Ja mērķis ir mitrināt gaisu, kad mazgājies dušā, neatstāj ieslēgtu vannas istabas ventilācijas atveri, pretējā gadījumā tas izvadīs visu mitrumu.
Pēc vannošanās uzreiz neizlej savu vannas ūdeni
Kad esi pabeidzis vannošanos, nekavējoties neizlej ūdeni. Ļaujot tam pilnībā atdzist, atlikušā ūdens tvaiki izdalīsies atpakaļ gaisā. Turklāt, ja Tev patīk izmantot aromterapiju vannas procedūru laikā, tas palīdzēs izdalīt arī ēteriskās eļļas tvaikus.
Lieto trauku mazgājamo mašīnu
Trauku mazgājamās mašīnas mazgāšanas cikla laikā atmosfērā izpludinās tvaiku. Žāvēšanas cikla laikā, atverot trauku mazgājamās mašīnas durvis un ļaujot traukiem nožūt dabīgi, palielināsies apkārtējā gaisa mitrums.
Žāvē veļu, to izkarot
Lai gan ir viegli iemest veļu žāvētājā, var izmantot šīs mitrās drēbes, lai palielinātu mitrumu telpā. Kad drēbes ir izmazgātas, vienkārši pakar tās uz žāvēšanas režģa, lai tās nožūtu.
Iegādājies akvāriju
Ūdens iztvaikošana ir dabiska akvārija dzīves cikla sastāvdaļa, kas var palīdzēt pasīvi palielināt apkārtējā gaisa mitrumu. Tas arī uzlabos mājas kopējo estētiku.
Kā izveidot gaisa mitrinātāju pašam?
Ja nevēlies ieguldīt līdzekļus, lai iegādātos gaisa mitrinātāju, bet Tev ir mājās pieejams ventilators, vari gaisa mitrinātāju izveidot pats. Skaties video, kas tam nepieciešams un kā to var izveidot!
Esiet piesardzīgs, ja elektrības tuvumā ir ūdens.
Lasi arī:
Labvēlīgs mikroklimats telpās – kā to radīt?
Gaiss telpās, mitrināšana ar vāzi, Photo by Vecislavas Popa from Pexels