Bērns bez draugiem. Foto: Mikhail Nilov, Pexels.com
Bērni, tāpat, kā pieaugušie mēdz būt ļoti dažādi. Ir bērni ‘’
draugu magnēti’’ un ir arī bērniņi, kuriem draugus iegūt ir sarežģītāk.
Protams, ka bērniem, kuriem draudzēties gribās, bet tas nekādi neizdodas – sāp sirsniņa.
Sāp arī vecākiem. Bet tieši vecāki ir tie, kuri var bērnam šajā situācijā palīdzēt.
Kā palīdzēt bērnam atrast draugus:
Vairāk komunicēt ar radiem un draugiem
- Ja bērnam neizdodas atrast draugus bērnudārzā vai skolā, vecākiem ir vērts apzināt savus radus un draugus, kuriem ir bērni līdzīgā vecumā un sākt ar šiem cilvēkiem vairāk komunicēt. Aicināt ciemos vai uz kopīgiem pasākumiem un censties maksimāli palīdzēt bērnam iedraudzēties ar šiem draugu vai radu bērniņiem. Nekur nav teikts, ka par labāko draugu nevar kļūt, piemēram, brālēns – var un kā vēl var. Protams, gadās, ka arī paši vecāki ir introverti un dažādas radu sanākšanas viņiem nekādu prieku nerada. Tomēr bērna dēļ ir vērts saņemties un kas zina – varbūt pat šie pasākumi pat iepatīkas.
Interešu izglītība
- Vēl viens veids, kā palīdzēt bērnam atrast draugus ir dažādi interešu izglītības pulciņi. Tām nav obligāti jābūt nopietnām sporta un mākslas nodarbībām. Tas var būt grāmatu draugu klubiņš vai bērnu kulinārijas kursi. Reizēm ārpus ierastās vides – skolas vai dārziņa bērni kļūst atvērtāki un sadraudzējās ātrāk.
Māmiņu domubiedru grupas
- Patiesībā jau tādu bērniņu, kam neizdodas atrast draugus nav nemaz tik maz. Ar šo problēmu droši var vērsties kādā no daudzajiem māmiņu forumiem un meklēt domubiedrus. Proti, māmiņas, kuru bērniem arī nav draugu un mēģināt satikties, lai savus mazos ‘’ sadraudzinātu’’. Protams, nav teikts, ka tas izdosies, bet pilnīgi noteikti ir vērts mēģināt.
Noskaidrot, kas notiek skolā(bērnudārzā), bet nepratināt bērnu
- Ja bērnam skolā vai dārziņā ilgstoši nav draugu, noteikti ir vērts aprunāties ar klases audzinātāju par to, kādi ir viņas novērojumi. Vai bērns pats negrib draudzēties, vai ir vienkārši pārāk kautrīgs vai arī citi bērni viņu neņem savā bariņā. Jānoskaidro problēmas sakne un tad arī attiecīgi var izlemt, kā rīkoties tālāk. Protams, jāaprunājas arī ar pašu bērnu, bet katru dienu par to pratināt bērnu gan nevajadzētu, jo tas mazo sirsniņu var sāpināt vēl vairāk.
Interesanti:
Bērni un ekrāni. Psiholoģe skaidro, kā risināt šo problēmu
Kā uzlabot bērna emocionālo labsajūtu ģimenē un skolā
Ieva Adamss bērniem māca, ka dzīvē nav nekā neiespējama
Bērns bez draugiem. Foto: Mikhail Nilov, Pexels.com