Sunim salst, Image by Ebowalker from Pixabay
Kad mēs domājam par saviem suņiem, viena no pirmajām lietām, kas nāk prātā, ir viņu kažokāda. Mūsu siltie, pūkainie draugi aiz sevis atstāj spalvas, kas pārklāj mūsu apģērbu un grīdu, atgādinot, ka mūsu mīļie mājdzīvnieki nekad nav tālu. Mēs domājam, ka šī kažokāda silda suni, bet pat kažoks neaizsargā suni pret aukstumu. Kā īsti saprast, ka sunim salst?
Kuri suņi ir mazāk izturīgi pret aukstumu?
Jā, ne visi suņi iztur uz aukstumu vienādi. Suņiem ar biezu kažokādu, kas tika audzēti ziemas klimatam, ir lielāka iespēja baudīt aukstu laiku un sniegu. Šīs šķirnes ir:
- Akita,
- Tibetas terjers,
- Sibīrijas haskijs,
- Aļaskas malamuts,
- Čau Čau,
- Senbernārs,
- Tibetas mastifs,
- Ņūfaundlends.
Mazāki suņi ir arī ar plānu kažoku un tie, kuriem ir mazāk ķermeņa tauku. Grūtāk aukstumu izturēt ir tādām suņu šķirnēm kā:
- Čivava,
- Kurts,
- Miniatūrais pinčers,
- Mazās terjera šķirne, kā piemēram, Toiterjers un Jorkšīras terjers,
- Dogi,
- Veimārietis.
Pat ja Tavs suns neietilpst šajā kategorijā, joprojām ir ļoti svarīgi pārliecināties, ka viņam ir silti vienmēr.
Pazīmes, ka Tavam sunim salst
To, ka sunim salst, var liecināt vairākas pazīmes:
- Muskuļu trīce. Suņi nav izņēmums, un viena no galvenajām aukstā suņa pazīmēm ir trīce un drebuļi, mēģinot sasildīt ķermeni.
- Suns ir sarāvies. Suns var arī savilkt ekstremitātes tuvāk rumpja karstumam, turot asti un kājas zemāk un ausis piespiežot pret galvu.
- Ķepu cilāšana. Ja atrodies uz aukstas zemes, suns var pastāvīgi pacelt ķepas un nespēt uzlikt visu svaru uz visām četrām ķepām.
- Suns cenšas nemitīgi nokļūt siltumā. Vēl viena acīmredzama zīme ir spēcīga vēlme atgriezties siltā vidē. Ja suns ātri atgriežas pie durvīm, kas ved siltumā, piemēram, automašīnas durvīm vai mājas durvīm, tas ir viņa veids, kā pateikt, ka aukstums ir pārāk liels priekš viņa.
- Suns kļūst apātisks. Lēna kustība, gulēšana, žāvāšanās un citas noguruma pazīmes var būt arī aukstuma pazīmes. Kad suns ir pārāk auksts, viņš vai viņa var kļūt apātisks un lēnām kustēties, lai mēģinātu saglabāt ķermeņa siltumu.
- Auksts deguns. Deguns var būt signāls, ja ārā ir pārmērīgi auksts. Patausti, vai mīluļa deguns ir vēsāks kā parasti, un noskaidro, vai deguns pielīp pie Tava pirksta (tā kā piesalst).
Lasi arī:
- Idejas, kā radīt suņiem draudzīgu vidi!
- Kā iztīrīt sunim ausis?
- Parūpējies, lai Tavs suns nesalst – nosiltini suņubūdu pareizi!
- Kā uzcelt suņubūdu?
- Vai sunim uz ziemu ir jāmaina pārtika?
- Suņu apģērbs rudenim un ziemai
Sunim salst, Image by Ebowalker from Pixabay