Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā uzlabot gaisa kvalitāti telpās?

Mūsdienās, jo sevišķi ziemas sezonā, cilvēkiem lielu daļu laika nākas pavadīt slēgtās telpās, kas aktualizē arī jautājumu par gaisa kvalitāti tajās.

Mēs varbūt ikdienā to uzreiz nepamanām, bet tieši gaisa kvalitāte ir tā, kas lielā mērā atbildīga par mūsu labsajūtu, darba spējām, enerģiju un galu galā - arī veselību. Nogurums, galvassāpes, grūtības koncentrēties, alerģijas - tam visam var būt viens cēlonis.

Gaisa kvalitāti jeb cilvēkam labvēlīgu telpas mikroklimatu galvenokārt nosaka tādi rādītāji kā temperatūra telpā, mitrums, skābekļa un CO2 daudzums. Ziemas periodā panākt regulāru gaisa apmaiņu un šo rādītāju optimālu balansu bez papildu palīdzības ir visai sarežģīti. Turklāt, pieaugot apkures tarifiem, visai dabiska ir vēlme maksimāli taupīt siltumu, kā rezultātā gan dzīvokļu, gan iestāžu un uzņēmumu telpas visbiežāk netiek pietiekami vēdinātas.

Skābekļa nepietiekamība mazina darba spējas un apdraud veselību

Patiesībā matemātika ir vienkārša - viens cilvēks stundas laikā “patērē” vidēji 10m3 gaisa. Ja, piemēram, birojā ar 40m2 platību un griestu augstumu 3 m pastāvīgi uzturas četri cilvēki, tad veselībai draudzīgas skābekļa un CO2 proporcijas nodrošināšanai pilnīga gaisa apmaiņa būtu jānodrošina vismaz reizi trīs stundās. Piekritīsiet, ka tik apjomīga vēdināšana reti kur tiek veikta. Jo kurš gan gribētu visu dienu salt?

Mājās telpu vēdināšana īpaši svarīga ir tad, ja kāds no ģimenes locekļiem ir slims. Gaisa apmaiņa nodrošina vīrusu un baktēriju izvadīšanu no telpas, samazinot inficēšanās risku pārējiem ģimenes locekļiem.

Sekas nepietiekami vēdinātām telpām ir jūtamas jau visai drīz. Ja CO2 līmeņa rādītājs telpā palielinās par 20% virs normas, cilvēka organismam sāk parādīties pirmās pazīmes par skābekļa nepietiekamību – nogurums, koncentrēšanās grūtības, miegainība.

Skābekļa nepietiekamībai turpinoties, parādās vēl nopietnāki draudi labsajūtai un veselībai - galvassāpes, paātrināts pulss, bezmiegs un darba spēju zudums.

Lai gan daudzviet skolās un citās sabiedriskajās iestādēs ir uzstādīti CO2 mērītāji, daudzi joprojām nezina, kāds ir normāls CO2 līmenis gaisā.

Lūk, ko reālajā dzīvē nozīmē CO2 līmeņa mērītāja rādījumi:

  • 250-350 ppm - normāls veselīgs fons, āra gaisa līmenis;
  • 450 ppm - labs gaisa kvalitātes līmenis ar labu gaisa apmaiņu;
  • 600 ppm – parādās sūdzības par nogurumu;
  • 1000 ppm – parādās miegainība;
  • 2500 ppm – koncentrēšanās spēju zudums, paātrināta sirdsdarbība, slikta pašsajūta;
  • 5000 ppm – ilgstoši atrodoties šādā vidē, iespējams skābekļa trūkums, kura sekas ir smadzeņu bojājumi.

Risinājums ir - gaisa rekuperācijas iekārtas

Pēc unikālas, patentētas tehnoloģijas ražotie PRANA gaisa rekuperatori ir vienkārši ierīkojamas ventilācijas ierīces, kas nodrošina efektīvu gaisa apmaiņu privātmājā, dzīvoklī, iestādē vai biroju ēkā. Rekuperators ne tikai novērš bezgaisu, bet arī atbrīvo telpu no pārlieku liela mitruma, sausā gaisa, pelējuma, putekļiem un nodrošina optimālu CO2 līmeni visu diennakti. Rekuperatori ir aprīkoti ar CO2mērītājiem, kā arī automātiski regulē gaisa kvalitāti, ja CO2 pārsniedz normas robežas.

Lai uzstādītu PRANA ventilācijas ierīci, nav nepieciešami ilgi, dārgi un komplicēti būvdarbi. Ir jāizveido urbums ārsienā un jāpieslēdz elektrības padeve, un tas viss ir paveicams ne ilgāk kā divās stundās. Process nebojā ne ārējo, ne iekšējo apdari.

Arī iekārtas apkope nebūs nepieciešama bieži - tikai reizi divos gados.

Siltumenerģijas un elektroenerģijas taupīšana

Pieaugošo energoresursu cenu apstākļos īpaši svarīgs ir fakts, ka telpu ventilācija ar PRANA rekuperatoru nerada siltuma zudumu, arī pie zemas āra temperatūras. Process notiek maksimāli efektīvi – siltais gaiss no iekštelpām tiek izmantots, lai sasildītu vēso ieplūdes gaisu ziemā, un pilnīgi pretēji vasarā. Ventilācijas efektivitāte ir līdz 91 procentiem.

PRANA ventilācijas sistēmai ir arī augsta energoefektivitāte - A+ pēc ES noteiktajiem standartiem. PRANA rekuperators patērē tikai no 4 līdz 68 W stundā. Salīdzinājumam - mūsdienīgs televizors patērē apmēram no 70 W līdz pat 110 W stundā. PRANA rekuperators, strādājot automātiskajā režīmā, 24h diennaktī iztērēs mēnesī aptuveni 1 EUR.

Izklausās lieliski, vai ne? Ja šis unikālais telpu ventilācijas risinājums ir izraisījis jūsu interesi, droši piesakieties bezmaksas konsultācijai pie PRANA oficiālā pārstāvja Latvijā zinošajiem un atsaucīgajiem speciālistiem!


Pranavent, gaisa kvalitāte, foto: pranavent.lv

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas