Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kādi videi draudzīgi iepakojuma materiāli un tehnoloģijas šobrīd ir pieejami produktu iepakošanai?

Iepakojuma materiāli un tehnoloģijas, Foto: "Multivac OY" filiāle Latvijā

Iepakojuma materiāli un tehnoloģijas, Foto: "Multivac OY" filiāle Latvijā

Pārtikas un citu produktu iepakojums mūsdienās spēlē ļoti lielu lomu produktu izvēlē. Mūsdienās ar skaistu materiālu un dizainu vien nepietiek, lai pārliecinātu patērētāju izvēlēties konkrēto produktu. Nepieciešams, lai gan produkta iepakojuma materiāls, gan iepakojuma dizains un arī iepakošanas tehnoloģija būtu mūsdienīgi, tas ir – videi draudzīgi.

Iepakojuma risinājumu speciālisti no starptautiskā uzņēmuma “Multivac OY" filiāles Latvijā skaidro, kāds ir mūsdienīgs un videi draudzīgs iepakojuma materiāls, dizains un iepakošanas mašīntehnoloģijas. Multivac OY piedāvātās idejas var noderēt ikvienam uzņēmējam, kas ražo un tirgo iepakotus produktus.

Iepakojuma materiāls

Šī brīža tirgus prasības attiecībā uz ilgtspējīgu un “zaļu” iepakojuma risinājumu iespējams izpildīt, izvēloties kādu no šiem iepakojuma materiāliem:

1. Iepakojuma materiāli uz papīršķiedras bāzes

Viena no jēgpilnākajām pieejām iepakojuma koncepcijā ir izvēlēties tādu materiālu, kas jau atrodas pārstrādes ciklos, nevis izgudrot ko jaunu. Viens no populārākajiem piemēriem ir no papīra šķiedrām ražots materiāls, ko pēc izlietošanas iespējams pārstrādāt atkārtotai izmantošanai. MULTIVAC PaperBoard ir plašs iepakojumu piedāvājums, kas veidots tieši no papīra šķiedras, un ir piemērots standarta iepakošanas iekārtām – gan termoformēšanas iekārtām, gan mašīnām, kas iepako produktu plēvē.

Vairāk par šo iepakojuma veidu – video zemāk.

2. Iepakojuma materiāli no atjaunojamiem izejmateriāliem
Biopolimēri materiāli ir vēl viena alternatīva, kas tiek izmantota ilgstpējīgu iepakojuma materiālu attīstībā. Ar “biopolimēriem” tiek izprasti divu veidu materiāli: tie polimēri, kas tiek ražoti no atjaunojamām izejvielām, kā PLA vai PHA, vai polimēri, kas var tikt izgatavoti pilnībā vai daļēji no atjaunojamiem resursiem, taču kuri bioloģiski nenoārdās, kā PET vai PE.

Tieši termoplastiskā PLA ir vispraktiskākā alternatīva termoformētu iepakojumu ražošanai, īpaši svaigu augļu un dārzeņu iepakošanai.

3. Monomateriāli

Vēl viena pieeja, kā ražot ekoloģisku iepakojumu, ir izmantot tikai vienu materiālu jeb t.s. monomateriālus, ko vienkāršāk atkal izmantot otrreizējai pārstrādei. Parasti tiek izmantoti materiāli no PP (polipropilēns) vai APET (amorfa polietilēntereftalāta jeb PET plēve).

Iepakojuma dizains

Iepakojuma dizainam var būt liela nozīme, jo iepakojuma izmērs un forma var būtiski ietaupīt materiālu. Tāpat arī plānāku materiālu izmantošana produktu ietīšanai rada mazāku izmantotā materiāla apjomu, tādēļ ir iespējams to samazināt, izmantojot plāninātu termoformētu plēvi. Pats produkta formēšanas process arī ietekmē materiāla izmantojumu, piemēram, vakuumplēves iepakojumi, salocītie iepakojumi u.c. risinājumi, kas, izmantojot dizaina iespējas, samazina izmantotā materiāla daudzumu.

Inovatīvas iepakošanas mašīntehnoloģijas

Iepakojuma materiāla daudzumu iespējams samazināt, arī izmantojot mūsdienīgas iekārtas. Ražojot termoformētu iepakojumu, procesā neizbēgami rodas materiāla atgriezumi. Taču jaunākās paaudzes iepakošanas iekārtas tiek konstruētas tā, lai mazinātu šo atgriezumu daudzumu, tā ļaujot gan ieekonomēt produkta ražotājam, gan mazināt pārstrādājamo vai nepārstrādājamo atkritumu daudzumu. Multivac OY ir uzņēmums, kas piedāvā ne tikai jau gatavus iepakojumus un iepakojuma materiālus, bet arī jaunākās paaudzes iepakošanas iekārtas, kas paredzētas tieši mūsdienu tirgus prasībām par ilgtspējīgiem un zaļajai domāšanai atbilstošiem produktiem un to iesaiņojumu.

Lai uzzinātu vairāk par iespējām mazināt kaitējumu videi un vienlaikus kārdinoši prezentēt savu produktu, konsultējies ar videi draudzīga un mūsdienīga iepakojuma ekspertiem.


Iepakojuma materiāli un tehnoloģijas, Foto: "Multivac OY" filiāle Latvijā

Iepakojuma materiāli un tehnoloģijas, Foto: "Multivac OY" filiāle Latvijā

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas