Bērns lēkā. Foto: Ivan Samkov, Pexels.com
Reizēm dzīve daudzdzīvokļu mājās var izvērsties par īstenu izturības pārbaudījumu. Kaimiņi, kas smēķē uz balkoniem. Kaimiņi, kas regulāri klausās skaļu mūziku. Kaimiņi, kas, aizraujas ar sīpolu ēdienu gatavošanu. Un arī kaimiņi, kas necieš bērnus un gatavi sarīkot skandālu par katru mazāko bērnu izraisīto troksnīti.
Diemžēl, ar situāciju, ka kaimiņiem traucē bērnu trokšņošana, ir saskāries neviens vien vecāks. Ir kaimiņi, kas reaģē tikai tad, ja bērni patiešām sacēluši rokkoncerta cienīgu kņadu, bet ir arī tādi, kas skrien sūdzēties pie katra mazākā troksnīša. Un kā zināms – bērni ir bērni. Iemācīt trīs gadus vecam bērnam pārvietoties klusu un nemest zemē mantas ir praktiski nereāli. Tajā pašā laikā – kaimiņi draud ar policiju, bāriņtiesu un ko tik vēl ne. Ko darīt?
Vai vērts mēģināt runāt ar kaimiņiem?
Var jau, protams, mēģināt neņemt galvā. Galu galā likums visiem ir viens -sadzīviska trokšņošana ir pieļaujama līdz pulksten 23.00 un ja arī kaimiņš tiešām šo pašvaldības policiju izsauks, diez vai viņi kādu sodīs par to, ka bērns astoņos vakarā ik pa laikam nomet zemē kādu Lego klucīti. Tomēr ne visiem ir tik stipra nervu sistēma. Tādēļ pilnīgi noteikti ir vērts vismaz mēģināt ar niknajiem kaimiņiem aprunāties pa labam. Aiznest jūtīgajai tantei kādu kafijas paku un šokolādes tāfelīti. Aprunāties. Atvainoties ( arī tad, ja patiesībā nejūtieties vainīgs). Jāsaka gan uzreiz, ka šāda tehnika nestrādā pārāk bieži. Tomēr mēģināts nav zaudēts. Ja tomēr nekas nemainās un kaimiņi turpina sūdzēties un saukt visus iespējamos dienestus, ir jārunā ar šo izsaukto dienestu pārstāvjiem. Viņi ar šādām situācijām saskarās gana regulāri un visdrīzāk mācēs ko ieteikt.
Vai sākt stingrāk runāt ar bērniem?
Protams, ar bērniem ir jārunā pa to, ka pārmēru trokšņot nav labi, jo blakus dzīvo arī citi cilvēki un viņiem tas var traucēt. Tomēr ja bērns ir mazs vai ja viņi ir vairāki, šādai runāšanai diži lielas jēgas nebūs. Nemitīga bērnu strostēšana par katru viņu darbību ilgtermiņā var atstāt sekas uz bērnu emocionālo stāvokli. Protams, ja bērns vēlā vakarā sadomā pa māju pavizināties ar skrituļslidām vai dauzīt hokeja nūju pret grīdu – šāda darbības īsti nav pieļaujamas. Bet citādi -bērni ir bērni. Tas jāsaprot arī kaimiņiem, kuri tomēr tieši tāpat kā jūs dzīvo daudzīvokļu mājā un tas tomēr gribot negribot nozīmē piespiedu sadzīvošanu ar dažādām situācijām.
Noderīgi:Dārziņā bērniem nepiemērota ēdienkarte- kā to konstatēt
Bērns lēkā. Foto: Ivan Samkov, Pexels.com