Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kāpēc logi aizsvīst no iekšpuses un kā ar to cīnīties?

Aizsvīdis logs (Image by StockSnap from Pixabay)

Aizsvīdis logs (Image by StockSnap from Pixabay)

Mūsdienīgi, energoefektīvi logi vistiešākajā veidā ietekmē telpu mikroklimatu, un reizēm varam novērot kādu nepatīkamu problēmu – stiklojuma rasošanu no iekšpuses. Sevišķi aktuāla šī problēma kļūst ziemas mēnešos, kad temperatūra nokrītas stipri zem nulles atzīmes.

Kādēļ tas tā notiek, un ko varam darīt, lai problēmu atrisinātu, skaidro Labo logu aģentūras speciālisti.

Kādēļ uz logiem rodas mitrums?

90 procentos gadījumu mitruma jeb kondensāta rašanās cēlonis ir gaisa apmaiņas traucējumi.

Lielākā daļa mūsu dzīvojamo namu ir projektēti tā, lai gaisa apmaiņa notiktu dabīgā veidā. Vecie labie koka logi nebija hermētiski un gaiss varēja ieplūst un cirkulēt pa dzīvokli dabīgā veidā, bez papildu stimulācijas (ventilatoriem).

Nākas secināt, ka līdz ar jauno logu parādīšanos un lielo vēlmi visu hermētiski nosiltināt, ir negribot izjaukts klimatiskais līdzsvars dzīvoklī, tāpēc ir jādomā, kā to atjaunot.

Visbiežākie logu aizsvīšanas tiešie cēloņi ir:

  • Slikta logu montāžas kvalitāte – ja ir redzamas dzeltenas vai brūnas putas, nepieciešama montāžas šuvju labošana;
  • Problēmas ar vērtņu blīvēšanos;
  • Pārāk augsts gaisa mitruma līmenis telpā (žūst veļa, vārās zupas katls, vienā telpā nakti pārlaiduši 10 cilvēki);
  • Pārāk zema gaisa temperatūra iekštelpās – tai vajadzētu būt vismaz 18 grādiem;
  • Slikta gaisa apmaiņa – nedarbojas ventilācijas šahtas vai gaisa plūsma nesasniedz atsevišķas telpu zonas.

Kam pievērst uzmanību, izvēloties logus?

Lai logu aizsvīšanas problēma jūs netraucētu pat visbargākajās ziemās, ir lietas, kurām vērts pievērst uzmanību, jau logus izvēloties:

  • izvēlēties logus ar divkameru jeb trīsstiklu paketi, lētākās vienkameras jeb divstiklu paketes vietā;
  • izvēlēties stikla paketes ar silto termorāmīti starp stikliem;
  • pievērsiet uzmanību, lai ne tikai montāžas šuve tiktu kvalitatīvi aizpildīta ar putām un nosegta ar speciālajām montāžas lentām, bet arī logaile, veicot apdares darbus, tiktu nosiltināta – īpaši svarīgi tas ir platākām ailēm.

Kā rīkoties, ja logi tomēr aizsvīst?

Vienkāršoti runājot, pakešu logu iekšējais slānis var sākt rasot pie noteiktas āra temperatūras, iekštelpu temperatūras un telpu relatīvā mitruma līmeņa kombinācijas. Lai saprastu, kā rīkoties tālāk, vispirms būtu jāveic šie trīs mērījumi (termometri un mitruma mērīšanas ierīces ir nopērkamas saimniecības preču veikalos).

Piemēram, ja telpā tiek uzturēts ekspluatācijas noteikumos ieteiktais 40% mitruma līmenis, un iekštelpās ir plus 20 grādi, bet ārā – mīnus 15, kondensātam rasties nevajadzētu. Savukārt, ja mitruma līmenis telpās sasniegs 55 procentus, kas arī netraucē ikdienas komfortam, tomēr pie āra temperatūras zemākas par -15 grādiem rasošana var parādīties.

Brīdi, kurā logi sāks rasot, precīzāk palīdzēs noteikt rasas punkta tabula . Ar tās palīdzību var secināt, cik atdzisusi ir stikla virsma pie faktiskās telpas temperatūras un mitruma līmeņa, kad uz tās parādās rasojums. Tā kā stikla pakete dziest nevienmērīgi – visaukstākā tā ir virzībā uz apakšmalu un gar visām malām, tad vispirms rasojums parādās stikla paketes apakšmalā.

Tātad, lai logi nerasotu, vai nu stikla virsma nedrīkst atdzist vairāk kā rasas punkta vērtība, vai jāsamazina mitruma līmenis telpā, vai jādomā par abiem aspektiem reizē - logu virsmai jābūt siltai un mitrumam jābūt normālam.

Praktiski ieteikumi logu mitruma novēršanai

  • Uzturiet telpā pietiekoši augstu temperatūru, un pārliecinieties, ka siltais gaiss nonāk līdz logu stiklam – to mēdz aizturēt aizkari, žalūzijas, uz palodzēm novietoti priekšmeti.
  • Regulāri vēdiniet telpas – tas ne tikai nāk par labu iemītnieku veselībai un ciešam miegam, bet arī mazinās relatīvo gaisa mitruma līmeni.
  • Ērts risinājums ir logā ierīkot dabīgās vēdināšanas sistēmu, kas radīs pastāvīgu gaisa plūsmu. Lai tā darbotos, vispirms pārbaudiet, vai pienācīgi darbojas ventilācijas šahtas.
  • Pārbaudiet, vai dzīvoklī netiek traucēta gaisa plūsma – vai starptelpu durvīm ir 1-2cm sprauga virs grīdas, vai gaiss var ieplūst vannasistabā vai virtuvē – tur, kur atrodas ventilācijas šahtas. Ja durvis ir cieši noslēgtas, tad tajās jāierīko režģis gaisa plūsmai.
  • Pārliecinieties, vai papildus mitrums nerodas tehnisku iemeslu dēļ – piloši krāni, caurules ar mikroplaisām, sienas ar šķirbām, tekošs jumts. Ja ir vērojamas šādas problēmas, ar vēdināšanu vien nebūs līdzēts.

Aizsvīdis logs (Image by StockSnap from Pixabay)

Aizsvīdis logs (Image by StockSnap from Pixabay)

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas