Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kapu labiekārtošana - kādi darbi kapos jāveic pavasarī?

Pavasarī kārtība jāieved ne vien paša sētā, bet arī vietā, kur atdusas mīļie – kapu kopiņa kapsētā. Kapu labiekārtošanā daudz ko varam izdarīt pašu spēkiem, nopietnākiem darbiem gan ieteicams piesaistīt profesionāļus, jo pārdomāti ielikti pamati kapu labiekārtošanā būs teju mūžīgi.

Kapu kopiņas vizuālā sakopšana

Kapu kopiņa jāattīra no pērnajām lapām, zariem un citiem ziemas sanesumiem. No siltinājuma jāatbrīvo apstādījumi, jānogriež sakaltušie un aizlūzušie zari košumkrūmiem un dzīvžogiem. Ja kapu tuvumā atrodas koki, tad ir vērts apsekot, vai nav aizlauzti lieli zari, ja tādi ir, par to jāziņo kapu saimniekam. Pavasarī ļoti labi redzami arī gruntsūdeņu nedarbi, kur iegrimušas smiltis, grants vai mulča. Šis ir īstais brīdis, kad tās papildināt.

Kapa piemineklis

Nereti ziemas gruntsūdeņi sašķiebj kapa pieminekli, ja skāde nav liela, tad iztaisnot to var pašu spēkiem, atrokot pamatus, paceļot pieminekļa zemāko malu un sapildot zem tā oļus, smiltis vai kādu citu stingru materiālu. Ja piemineklis turpina šķiebties, tad jālūdz profesionālu kapu labiekārtotāju palīdzība, lai kapu pieminekli noņemtu un uzstādītu no jauna.

Kapa pieminekļa mazgāšana

Kapa pieminekļa mazgāšana vislabāk padosies ar veco, labo dzeramo sodu. Sākumā piemineklis jānoberž ar birsti vai jānotīra ar sūkli, bet gravējums jāiztīra ar sodu, kas neitralizēs skābo vidi, neļaus augt sūnām un citiem liekēžiem. Iesakām aizmirst par speciālajiem līdzekļiem, kuri nereti var pieminekli sabojāt. Arī piemineklī iegravētos burtus, kuri zaudējuši asumu, iespējams uzlabot pašu spēkiem, piemeklējot attiecīgā toņa krāsu un piekrāsojot izbalējušās vietas ar smalku otiņu.

Kapu soliņš

Arī nolupušos koka soliņus iespējams atjaunot pašu spēkiem. Te svarīgi pirms krāsošanas tos atbrīvot no vecās krāsas. Metāla soliņus pirms krāsošanas jāatbrīvo no rūsas. Ja soliņu atjaunošanas darbus nav iespējams veikt zem jumta, pievērsiet uzmanību laika prognozei, lai lietus neveiktu savas korekcijas krāsojumā. Tāpat, ja vecais kapu soliņš ir savu nokalpojis un nav atjaunojams vai vispār vēl nav uzstādīts, ir īstais laiks to izdarīt.

Kapa apmalītes

Kapa apmalītes jāattīra no sūnām un citiem ziemā uzkrātajiem netīrumiem. Nereti pēc ziemas zemē mēdz iegrimt arī kapa apmalītes, te princips līdzīgs kā ar kapa pieminekli, apmalīte zemākajā malā ir jāpaceļ un zem tās jāsapilda cietāks materiāls līdz sasniegts viens līmenis. Ja kapa apmales ir vecas, tad šis būtu īstais brīdis apsvērt jaunu risinājumu, jo noslīdot vienreiz tām ir tendence to sākt darīt regulāri.

Kapa krusts

Kapa krustu nav ierasts atjaunot. Ja izskatās, ka tas savu laiku ir nokalpojis, to noteikti nevajadzētu izmest atkritumu kaudzē, bet ierakt turpat kapu laukumiņā.

Kapu apstādījumi

Jāaprušina un jāsamēslo skujeņi, jāuzirdina augsne kapu virsmiņām un, ņemot vērā iestādīto augu šķirni un specifiku, augsni var papildināt ar kūdru, minerālmēsliem un citiem augsnes maisījumiem, kurus iespējams iegādāties specializētajos veikalos. Ja esat konstatējuši, ka ziemas laikā ir cietuši apstādījumi, stādīšanas darbus vislabāk atstāt uz maija vidu. Plānojot kardinālas izmaiņas kapu kopiņas apzaļumošanā, vērts piesaistīt profesionāļus augu izvēlē, lai izvēlētos kapa novietojumam piemērotākos augus.

Kapu labiekārtošanā nenovērtējams palīgs būs apbedīšanas birojs In Sensum. Uzņēmums nodarbojas ne tikai ar apbedīšanas pakalpojumiem, bet veic kapu labiekārtošanu, apzaļumošanu un uzkopj kapu kopiņas, ja to nav iespējams izdarīt pašu spēkiem.

In Sensum

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas