Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kas jāņem vērā izvēloties saules aizsargkrēmu bērnam?

Foto: Kindel Media/Pexels.com

Foto: Kindel Media/Pexels.com

Vecāki vienmēr vēlas vislabāko saviem bērniem, un tas ietver arī viņu maigās ādas aizsardzību no saules kaitīgajiem stariem. Saules aizsargkrēms ir būtisks līdzeklis vecāku arsenālā, lai pasargātu bērnus no saules apdegumiem, ādas bojājumiem un pat ādas vēža. Šajā rakstā tiks sniegta informācija par to, cik svarīgi ir bērniem lietot saules aizsargkrēmus un kādi faktori jāņem vērā, izvēloties bērnam piemērotu SPF krēmu.

SPF krēmu lietošanas nozīme bērniem

Aizsardzība pret saules izraisītajiem apdegumiem: Bērnu āda ir plānāka un jutīgāka nekā pieaugušo āda, tāpēc viņi ir uzņēmīgāki pret saules izraisītājiem apdegumiem. Apdegumi var būt sāpīgi un radīt ilgstošus ādas bojājumus. SPF krēmu lietošana var palīdzēt novērst apdegumus un saglabāt bērna ādu veselīgu.

Ādas bojāšanās profilakse: Ilgstoša atrašanās saulē var izraisīt priekšlaicīgu novecošanos, grumbas un citus ādas bojājumus. Izmantojot SPF krēmus, varat pasargāt bērna ādu no saules kaitīgās ietekmes.

Ādas vēža riska samazināšana: Saskaņā ar Ādas vēža fonda datiem, katrs piektais amerikānis dzīves laikā saslims ar ādas vēzi. Regulāra saules aizsarglīdzekļu ar SPF 15 vai augstāku var samazināt melanomas, kas ir nāvējošākā ādas vēža forma, saslimšanas risku par 50 %. Aizsargājot bērna ādu jau agrā vecumā, var ievērojami samazināt risku saslimt ar ādas vēzi vēlāk dzīvē.

Faktori, kas jāņem vērā, izvēloties SPF krēmus bērniem

SPF līmenis: Amerikas Dermatoloģijas akadēmija iesaka bērniem lietot saules aizsarglīdzekļus ar SPF vismaz 30. Tas bloķēs 97 % saules UVB staru. Augstāki SPF rādītāji nodrošina nedaudz lielāku aizsardzību, taču neviens saules aizsargkrēms nespēj bloķēt 100 % saules staru.

Plaša spektra aizsardzība: Tas nozīmē, ka tas aizsargā gan pret UVA, gan UVB stariem. UVA stari var priekšlaicīgi izraisīt jūsu bērna ādas novecošanos, savukārt UVB stari var izraisīt saules apdegumus. Abi staru veidi veicina ādas vēža risku.

Ūdensizturība: Bērniem patīk rotaļāties ūdenī, tāpēc ir svarīgi izvēlēties saules aizsarglīdzekli, kas ir ūdensizturīgs. Tas nozīmē, ka tas saglabās savu efektivitāti noteiktu laiku, kamēr bērns peld vai svīst. Paturiet prātā, ka neviens saules aizsarglīdzeklis nav pilnībā ūdensnecaurlaidīgs, tāpēc ir ļoti svarīgi to atkārtoti uzklāt pēc tam, kad bērns ir bijis ūdenī vai stipri svīst.

Sastāvdaļas: Meklējiet saules aizsarglīdzekļus, kas satur, piemēram, cinka oksīdu vai titāna dioksīdu. Šīs sastāvdaļas retāk izraisa ādas kairinājumu un parasti tiek uzskatītas par drošākām bērniem. Izvairieties no saules aizsarglīdzekļiem, kas satur oksibenzonu, jo tas var izraisīt hormonu darbības traucējumus un ādas alerģijas.

Viegla uzklāšana: Tāpēc izvēlieties tādu saules aizsarglīdzekli, kuru ir viegli uzklāt. Krēmus un losjonus parasti ir vieglāk uzklāt nekā aerosolus. Ja izvēlaties smidzināmo saules aizsarglīdzekli, pārliecinieties, ka uzklājat to daudz un labi ieziežat, lai nodrošinātu vienmērīgu pārklājumu.

Bērna ādas aizsardzība pret saules stariem ir ļoti svarīga viņa veselībai un labsajūtai ilgtermiņā. Izvēloties piemērotu SPF krēmu un pareizi to uzklājot, jūs varat ievērojami samazināt saules izraisīto apdegumu, ādas bojājumu un ādas vēža risku. Neaizmirstiet ik pēc divām stundām vai pēc peldēšanas vai svīšanas atkārtoti uzklāt saules aizsargkrēmu. Tāpat svarīgi ir uzturēties ēnā un valkāt aizsargapģērbu, kad tas ir iespējams. Ievērojot šos piesardzības pasākumus, jūsu bērns var droši izbaudīt atpūtu brīvā dabā.

Foto: Kindel Media/Pexels.com

Foto: Kindel Media/Pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas