Suns. Foto: ekrānšāviņš no 1188play
Ja jūsu ģimenē grasās ienākt suns – vai tieši pretēji – jums jau ir suns, bet drīzumā gaidāms bērniņš, visiem ir jāpielāgojas jaunajai situācijai. Īpaši svarīgi šādā situācijā ir padomāt gan par bērna, gan suņa drošību.
Kā raidījumā "Māmiņu klubs" atgādina kinoloģe, 4 suņu saimniece un mamma Monta Priede – bērnu kopā ar suni nedrīkst atstāt bez uzraudzības. Tāpat pirms dzīvnieka ierašanās mājās vecākiem ir jāatceras, ka bērna entuziasms par mājdzīvnieku rūpēties ātri vien noplaks.
Visticamāk, ka bērns nevedīs to suni pastaigāties tik bieži, cik tas ir nepieciešams – un visa tā mūžu. Protams, ka vecāki var šo suni pieņemt savā ģimenē, bet jāapzinās, ka tas būs viņu suns. Suns – īpaši liela izmēra – viņš par saimnieku nekad neuzskatīs par bērnu.Monta pirms suņa uzņemšanas ģimenē aicina izvērtēt dzīvnieka šķirni, tāpat vecākiem gan bērnam, gan sunim jāmāca, kā vienam ar otru veidot attiecības, respektīvi, bērnam jāmāca, ka sunim nedrīkst darīt pāri, bet sunim, ka nedrīkst kost, lekt, utt.
"Suni lielākoties visi izvēlas pēc vizuālā izskata, bet tas nebūtu pareizi. Ir jāsaprot, ka tev ar šo suni būs jādzīvo kopā. Primārais, kas nosaka, ka dzīvnieks būs tev un tavai ģimenei derīgs, ir šķirnes apraksts, viņa raksturs un pēc suņa funkcijām. Ļoti būtiski ir iepazīties ar šķirni un kritiski izvērtēt, vai suns būs īstais. Vai izlasot šķirnes aprakstu, liekas, ka lasi par sevi – tad tas ir tavs suns. Ja kas nesakrīt – tad visticamāk, ka tā nebūs pareizā izvēle."
Lasi arī:
Kā pasargāt suni no ērcēm un ko darīt, ja tā tomēr piesūkusies?
8 suņu šķirnes, kas kā radītas privātmājas sargāšanai
Franču buldogi, suņi, kuri visbiežāk sastopas ar veselības problēmām
Suns. Foto: ekrānšāviņš no 1188play