Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ko darīt, ja radiators nesilda vai silda tikai puse radiatora?

Radiators nesilda, Photo by Ksenia Chernaya from Pexels

Radiators nesilda, Photo by Ksenia Chernaya from Pexels

Apkures sezonas laikā nereti novērojama problēma, ka puse radiatora ir silta, bet puse – auksta. Iemesli, kāpēc radiators nesilda, var būt dažādi, biežākais– atgaisošanas problēmas, taču tikpat labi var būt nepareizi savienota apkures sistēma, aizsērējis radiators un citi cēloņi. Fakts, ka radiators nesilda kā nākas, nav patīkams, jo neviens nevēlas maksāt par siltumu, kura nav, tāpat kā nevēlas salt savās mājās. Kādēļ tā notiek un ko darīt, ja radiators līdz galam nesilst? Lūk, kādi ir biežākie cēloņi, kāpēc radiators nesilst:

Radiators ir nepareizi pievienots

Nepareiza radiatora pievienošana ir viens no izplatītākajiem iemesliem, kādēļ tas ir tikai pa pusei silts. Caurulei, kas piegādā karsto šķidrumu, jābūt savienotai ar radiatora augšdaļu pa diagonāli. Jāņem vērā fiziskas likumi – karstais ūdens ir daudz vieglāks nekā aukstais un tāpēc tas krājas radiatora augšējā daļā. Pamazām atdodot siltumu telpai, šķidruma temperatūra samazinās, tādēļ tas pēc atdzišanas plūst uz leju. Ja padeves caurule un atgriešanās cirkulācija ir apgriezta, radiators sakarst tikai pa pusei. Šādā gadījumā ir jāveic pareiza apkures ierīces uzstādīšana, ko vislabāk varēs veikts speciālists.

Zema šķidruma temperatūra

Ja sildītājs ir uzstādīts pareizi, bet ir ļoti zema tajā esošā šķidruma temperatūra, var gadīties, ka puse radiatora joprojām ir auksta, īpaši apakšējā daļā.

Netīrumi radiatora iekšienē

Dažādi aizsērējumi, centrālās apkures dūņas un iekšējo daļu korozija var radīt situāciju, kad radiators silst tikai pa pusei. Dūņas var rasties no kaļķakmens vai netīra apkures ūdens. Ja netiek lietoti nekādi filtri, tad tās var sākt uzkrāties radiatora apakšējā daļā.

Šo problēmu gan vislabāk risināt pirms apkures sezonas sākuma – radiators ir jātīra. Ja šo tīrīšanu veiksi vasaras sezonā, tas būs daudz vienkāršāk, jo radiatoram ir jābūt tukšam, lai to varētu iztīrīt. Ja apkures sezona jau sākusies, iespējams, ka daudzdzīvokļu ēkas stāvvads vai privātmājas apkures loks būs pilnībā jāpārtrauc uz tīrīšanas brīdi.

Kad esi novērsis aizsprostojumu, jānovērš tā atkārtošanās. Te ir iespējams izskatīt, vai ir uzstādīts apkures katla filtrs, kas aiztur nogulsnes, kas ieplūst apkures sistēmā.

Radiatora iekšpusē ir gaiss

Ja radiatorā ir izveidojies gaisa burbulis, nereti tajā būs dzirdamas arī svešādas skaņas. Gaisa burbulis traucē karstā ūdens brīvai plūsmai, tādēļ var gadīties, ka puse radiatora nesilda. Par gaisa klātbūtni radiatorā var liecināt arī, piemēram, fakts, ka vēsa ir tieši radiatora augšpuse – jo normāli karstais ūdens ceļas uz augšu un tieši tur parasti radiators ir siltāks, ja radiators dziest augšpusē, visticamāk, ka sistēmā ir gaiss, kas neļauj ūdenim plūst.

Problēmas risinājums ir vienkāršs – radiators ir jāatgaiso. Parasti to var izdarīt, vienkārši, pagriežot atgaisošanas vārstu radiatora augšpusē un patecinot laukā ūdeni, līdz gaiss ir iznācis laukā. Pirms tam gan nodrošinies ar kādu bļodu vai dvieli, kas savāc iztecējušo šķidrumu, lai neappludinātu dzīvokli. Drošāk to, protams, ir uzticēt speciālistam.

Ja tavā radiatorā regulāri parādās gaisa burbuļi, tad jāpārliecinās, ka ar sildierīci viss ir kārtībā, jo gaiss nevar iekļūt sistēmā no ārpuses, kamēr tā ir zem spiediena. Reizēm cēlonis var būt arī korozija cauruļu vai radiatoru iekšpusē, kas izraisa dūņu nosēšanos radiatoru apakšā un vēlāk – gāzi, kas burbuļo uz augšu. Šis process ir ļoti lēns, tādēļ grūti pamanāms, bet, ja apkures sezonas laikā problēma atkārtojas vairākkārt, pievērs uzmanību, vai radiators ir labā stāvoklī.

Pienākošā caurule ir sašaurināta

Ja radiators ir uzstādīts pareizi, tas ir atgaisots, iztīrīts un joprojām ir pa pusei auksts, iespējams, ka ir uzstādīts termostats vai vārsts ar samazinātu plūsmas daudzumu. Tas nozīmē, ka caur sašaurinātu cauruli tikai puse no karstā šķidruma nonāk radiatorā, ūdens kustības ātrums sildierīcē samazinās, rezultātā samazinās arī tā virsmas temperatūra. Šādā situācijā var demontēt krānus pirms sildelementa, taču pirms jaunas ierīces izvēles noteikti ieteicams pakonsultēties ar speciālistu, kas palīdzēs aprēķināt nepieciešamo radiatora lielumu, kā arī pienākošo cauruļu caurlaidību, lai tās netraucētu ūdens kustībai.

Iestrēdzis radiatora vārsts

Vēl viens izplatīts aukstā radiatora cēlonis ir iestrēdzis vārsts. Šādā gadījumā problēma būs novērojama atsevišķā radiatorā. Termostata vārsts, parasti balts vadības elements tieši blakus radiatora pamatnei, kontrolē karstā ūdens plūsmu uz radiatoru, taču laiku pa laikam tas var iestrēgt, bieži vien vienkārši vecuma dēļ. Ja neesi pārliecināts, ka zini, kā to pārbaudīt, vai arī nevari panākt tapas kustību, ieteicams meklēt palīdzību no profesionāļa.

Izlasi arī:


Radiators nesilda, Photo by Ksenia Chernaya from Pexels

Radiators nesilda, Photo by Ksenia Chernaya from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas