Foto: "Unsplash"
Izrādās, ka paturot labas ziņas noslēpumā no kāda cilvēka, tu var justies enerģiskāks un dzīvīgāks, liecina jaunākie pētījumi.
Cilvēki bieži vien vēlas dalīties ar labām ziņām tiklīdz tās uzzina. Taču jaunākais pētījums, kas publicēts "Journal of Personality and Social Psychology", liecina, ka zināmu laiku to paturēšana noslēpumā var sniegt pozitīvu ietekmi uz cilvēku.
"Desmitiem gadu garumā dažādi pētījumi par noslēpumainību liecina, ka tā kopumā ir kaitīga mūsu labsajūtai, taču šajos darbos ir pētīta tikai noslēpumu glabāšana, kas negatīvi ietekmē mūsu dzīvi," raksta Kolumbijas Universitātes pētnieks Maikls Slepians.
"Lai gan negatīvi noslēpumi ir daudz biežāk sastopami nekā pozitīvi, daži no dzīves priecīgākajiem notikumiem sākas kā noslēpumi, tostarp slepeni laulību piedāvājumi, grūtniecības, pārsteiguma dāvanas un aizraujošas ziņas," turpināja pētnieks.
Veicot pētījumu, Slepians un viņa kolēģi veica piecus eksperimentus, kuros piedalījās vairāk nekā 2500 dalībnieku, lai noskaidrotu, kāpēc cilvēki glabā pozitīvus noslēpumus un kādu ietekmi uz viņiem tas atstāj. Viņi secināja, ka dalībnieki, kuri kādu brīdi paturēja sevī pozitīvus jaunumus, jūtas enerģiskāki nekā tie, kuri domāja par labajām ziņām, kas nebija noslēpums. Arī tie dalībnieki, kuri apgalvoja, ka plāno dalīties savos jaunumos ar citiem, ziņoja, ka jūtas enerģiskāk neatkarīgi no tā, vai tie ir vai nav bijuši noslēpumā.
"Cilvēki bieži vien saglabā pozitīvus noslēpumus, lai gūtu prieku vai lai pārsteiguma moments būtu neaizmirstamāks," pauda Slepians. Vai arī tev, turot sevī pozitīvas ziņas, kuras plāno kādam atklāt, rada patīkamas sajūtas?
Foto: "Unsplash"