Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Latvijā sākas vilku un zeltaino šakāļu, kā arī bebru un ondatru medību sezona

Foto: "Unsplash"

Foto: "Unsplash"

Latvijā pirmdien sākas vilku un zeltaino šakāļu medību sezona, aģentūru LETA informēja Valsts meža dienesta (VMD) pārstāvji.

Zeltaino šakāļu medību sezona ilgs līdz nākamā gada 31.martam, bet vilku medību sezona ilgs līdz noteiktā nomedīšanas apmēra izmantošanai, bet ne ilgāk kā līdz 2025.gada 31.martam.

Šajā sezonā atļauts nomedīt 300 vilku. Tomēr VMD patur tiesības šo skaitu samazināt atbilstoši medību sezonā iegūtajiem datiem par vilku populācijas stāvokli vai noteikt citus vilku medību ierobežojumus.

VMD pārstāvji skaidro, ka vilks Latvijā ir medījama suga, kurai Medību likums un Medību noteikumi nosaka stingrus ieguves apstākļus ierobežotā daudzumā. Pamatojoties uz medījamo dzīvnieku populācijas stāvokļa novērtēšanas datiem, VMD katru gadu nosaka vilku pieļaujamo nomedīšanas daudzumu medību platībās. Arī iepriekšējā medību sezonā Latvijā bija atļauts nomedīt 300 vilku, un attiecīgais limits tika sasniegts 2023.gada noslēgumā.

Medību sezonā tiek noteikts tāds pieļaujamais nomedījamo vilku skaits, kas neapdraud šo dzīvnieku populācijas atjaunošanos. Tāpat tas dod iespēju medniekiem mazināt zaudējumu risku, ko plēsēju koncentrācija un to uzvedības pārmaiņas rada lauksaimniecībai, atzīmē VMD.

Dienesta pārstāvji min, ka vilki katru gadu uzbrūk mājlopiem, nodarot lopkopjiem finansiālus zaudējumus. Līdz šā gada 10.jūlijam VMD ziņots par 39 apstiprinātiem vilku uzbrukumiem, kuros cietuši 90 mājdzīvnieku. Pagājušajā gadā kopumā dienests saņēma informāciju par 120 apstiprinātiem vilku uzbrukumiem, kuros cieta 597 mājdzīvnieki.

Pēc VMD vērtējuma, Latvijā patlaban mitinās apmēram 1400 vilku.

Savukārt zeltainais šakālis atbilstoši Medību noteikumiem ir Latvijas faunai neraksturīga, invazīva suga, un tas ir nelimitētais medījamais dzīvnieks. Šakālim noteikts tāds pats medību termiņš kā vilkam, jo arī vairošanās periods šakāļiem ir tāds pats. 2023.-2024.gada medību sezonā VMD saņēmis informāciju par 18 zeltaino šakāļu nomedīšanu.

Pirmdien sākusies arī bebru un ondatru medību sezona, kas turpināsies līdz nākamā gada 15.aprīlim.

Meliorācijas sistēmās bebru un ondatru medību termiņš pagarināts līdz 30.aprīlim. Par meliorācijas sistēmām uzskata mākslīgi veidotus susinātājgrāvjus, novadgrāvjus, kontūrgrāvjus un kanālus.

VMD pārstāvji atzīmē, ka par meliorācijas sistēmu atrašanās vietu var pārliecināties SIA "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi" Meliorācijas kadastra informācijas sistēmā, kuras dati pieejami arī lietotnēs "Mednis" un "LVM GEO". VMD medību inspektori, vērtējot bebra vai ondatras nomedīšanas faktu, vadās pēc datiem, kas pieejami šajā informācijas sistēmā.

Bebri un ondatras ir nelimitētie medījamie dzīvnieki. Pēc VMD vērtējuma bebru skaits Latvijā sāk samazināties, bet ondatru skaits ir nemainīgs. 2023./2024.gada medību sezonā VMD saņēmis informāciju par 19 778 bebru un 34 ondatru nomedīšanu.

VMD ir valsts pārvaldes iestāde, kas uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību. Dienests uztur Meža valsts reģistru, kur tiek apkopota informāciju par mežu, tajā notiekošo saimniecisko darbību, medībām un medījamiem dzīvniekiem.

Foto: "Unsplash"

Foto: "Unsplash"

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas