Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Latvijas basketbolisti zaudē Filipīnām, bet iekļūst olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra pusfinālā

Olimpiskās kvalifikācijas turnīra spēle bakstebolā vīriešiem. Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas vīriešu basketbola izlase trešdien Rīgā par spīti zaudējumam Filipīnām Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra mačā nodrošināja vietu pusfinālā.

Latvija piekāpās Filipīnām ar 80:89 (16:32, 22:22, 18:23, 24:12) un iekļuva turnīra pusfinālā. Latvijas vieta grupā kļūs zināma ceturtdien pēc Gruzijas un Filipīnu spēles.

Maču ar 8:0 vadību pēc Džastina Braunlija tālmetiena sāka Filipīnas, latviešiem pirmos punktus gūstot ar diviem precīziem Kristera Zorika soda metieniem.

Pēc 5:0 izrāviena viesi panāca desmit punktu pārsvaru - 19:9. Ar Jāņa Strēlnieka trīspunktu metienu Latvija pietuvojās līdz 16:21, taču ceturtdaļu ar 11:0 izrāvienu pabeidza filipīnieši, pēc Kristiana Peresa tālmetiena pēdējā sekundē pirmajā ceturtdaļā gūstot uz pusi vairāk punktu nekā mājinieki - 32:16 Filipīnu labā.

Pēc Kaja Soto divpunktu metiena filipīnieši panāca lielāko pārsvaru - 36:18. Latvija atbildēja ar astoņiem pēc kārtas gūtiem punktiem, Marekam Mejerim realizējot vienu no diviem soda metieniem, - 29:39.

Pēc ilgāka laika punktu deficītu zem desmit punktiem panāca Ķlāvs Čavars, kurš guva grozu ar sodu, taču soda metienu nerealizēja - 36:45.

Puslaika beigas labāk aizvadīja viesi, un, lai arī pēdējo grozu ar divpunktu metienu Rihards Lomažs, filipīnieši puslaiku uzvarēja ar 54:38.

23.minūtē Filipīnas pēc precīza Soto divpunktu metiena pirmo reizi spēlē panāca 20 punktu pārsvaru - 63:43, bet Dvaits Ramoss ar trīspunktu metienu 27.minūtē panāca lielāko pārsvaru - 74:48.

Latvieši atbildēja ar astoņiem gūtiem punktiem, sešus no tiem sakrājot no soda metienu līnijas - 56:74, taču ceturtdaļu ar precīzi tālmetienu pabeidza Filipīnas, izceļoties Peresam, - 77:56.

Ceturto ceturtdaļu Latvija sāka apņēmīgi, trīspunktnieku iemetot Jānim Timmam un divus punktus pievienojot Rodionam Kurucam - 61:77. Strēlnieks 36.minūtē ar divpunktu metienu panāca 69:79.

Atlikušajā laikā punktu starpība svārstījās abpus desmit punktu robežai, cīņai noslēdzoties ar zaudējumu

Latvijas izlase pirmajā turnīra spēlē otrdien ar 83:55 pieveica Gruziju, bet Filipīnām šis bija pirmais mačs.

Latvijas izlase olimpiskajās spēlēs piedalījās 1936.gadā, ieņemot 15.vietu.