Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Organizācija: “Ghetto games” bez konkursa no Rīgas domes ik gadu saņem 100 000 eiro

"Ghetto games" pasākums, attēls ilustratīvs. Foto: Ieva Lūka/LETA

"Ghetto games" pasākums, attēls ilustratīvs. Foto: Ieva Lūka/LETA

Nevalstiskā organizācija “Rīgas Apkaimju alianse” mikroblogošanas vietnē “X” publicējusi publisku paziņojumu saistībā ar Rīgas domes lēmumu vēl uz 5 gadiem nodot teritoriju Grīziņkalnā bezatlīdzības lietošanai jauniešu ielu sporta un kultūras kustības “Ghetto games” organizētājiem.

Alianse paziņojumā vērš uzmanību uz vairākām lietām. Pirmkārt, lai gan tā atbalsta sporta pasākumu organizēšanu pilsētā, alianse uzskata, ka ir jāatrod samērīgs līdzsvars ar visas sabiedrības, tostarp ar vietējās apkaimes iedzīvotāju tiesībām un interesēm.

Nevalstiskā organizācija norāda, ka “Ghetto games” ietekme nav tikai pozitīva – 3 mēnešus gadā, 3 dienas ik nedēļu tās darbība ir tik skaļa, ka būtiski traucē vairāku tūkstošu rīdzinieku mieru un labsajūtu.

Pirms Rīgas domes lēmuma pēc 27. marta sēdes, Pilsētas īpašuma komitejā tika panākts iesaistīto pušu kompromiss Grīziņkalna teritoriju nodot “Ghetto games” rīkošanai tikai uz diviem gadiem, vēlāk pasākumu pārceļot uz Centrāltirgus teritoriju. Tas būtu ieguvums visiem – gan daudz centrālāka lokācija un labākas piekļūšanas iespējas pasākumiem, gan ievērojamās trokšņa problēmas risinājums Grīziņkalna apkaimes iedzīvotājiem.

Šis variants tomēr esot ticis ignorēts, kā arī sēdes starplaikā esot ieradušies “Ghetto games” pārstāvji, kuru rosinātās diskusijas dēļ arī tika lemts par labu 5 gadu termiņam.

Otrkārt, “Rīgas Apkaimju alianse” norāda, ka “Ghetto games” kustība vismaz 10 gadu garumā no pašvaldības ir saņēmusi daudz lielāku finansiālo atbalstu, nekā citas sporta organizācijas, kas arī Rīgā organizē līdzīgus pasākumus.

Kā piemērs tiek minēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta rīkotais Tautas sporta projektu konkurss, kurā šogad piedalījās un uz finansējumu pretendēja ap 70 nevalstisko organizāciju, kopumā iesniedzot 82 projektu pieteikumus. No tiem finansējums tika piešķirts 47 projektiem, taču vidējais finansējuma apjoms vienam projektam sastāta 7389 eiro.

Savukārt, situācija ar “Ghetto games” ir citādāka – pēdējos gados kustība un tās organizētāji no Rīgas pašvaldības saņēmusi finansējumu 100 000 eiro gadā. Turklāt finansējums piešķirts bez jebkādām konkursa procedūrām un būtībā tikai uz iesnieguma pamata.

Saistībā ar iepriekš minēto, “Rīgas Apkaimju alianse” aicina Rīgas domi uzdot atbildīgajam departamentam publiskot atskaiti par pēdējiem 10 gadiem, uz kāda pamata, kādā apmērā budžeta līdzekļi ir piešķirti “Ghetto games” organizējošajai biedrībai “Streetbasket” un kāds bijis to izlietojums.

Dome arī tiek aicināta uzlabot finansējuma piešķiršanas kārtību tautas sporta pasākumiem Rīgā, lai tā būtu pārskatāmāka un taisnīga.

Tāpat organizācija uzver, ka domei ir jāveic 27. marta lēmumā iekļauto nosacījumu izpildes kontroli, jo jaunajā līgumā iekļauto nosacījumu izpilde atrisinātu trokšņa problēmu tuvējā apkārtnē dzīvojošajiem. Visbeidzot, alianse aicina domi aktīvi turpināt “Ghetto games” pārcelšanu uz Centrāltirgus teritoriju.


Lasi vēl:

"Ghetto games" pasākums, attēls ilustratīvs. Foto: Ieva Lūka/LETA

"Ghetto games" pasākums, attēls ilustratīvs. Foto: Ieva Lūka/LETA

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas