Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Osteopātija veselai miesai un garam

Foto: Franz Bachinger, Pixabay.com

Foto: Franz Bachinger, Pixabay.com

Mūsdienu straujajā pasaulē veselības uzturēšanai un uzlabošanai arvien vairāk cilvēku dod priekšroku dažādām holistiskām pieejām. Šajā jomā osteopātija izceļas ar visaptverošu pieeju dziedināšanā. Lasi tālāk, lai uzzinātu, kā osteopātija var palīdzēt vispārējās veselības un labsajūtas veicināšanā.

Cilvēka ķermenis funkcionē un kustas harmoniskā līdzsvarā

Osteopātija kā medicīnas nozare atzīst sarežģīto mijiedarbību starp dažādiem veselības aspektiem un tic, ka nelīdzsvarotība vienā jomā var ietekmēt pārējo cilvēka veselības stāvokli. Osteopātija ir ārsta papildu specialitāte, visaptveroša diagnostiska un terapeitiska pasākumu sistēma, kas bāzēta uz anatomijas un fizioloģijas studijām, slimības aizkavēšanu un ārstēšanu. Osteopātijas pamatlicējs ķirurgs Dr. Andrew Taylor Still uzskatīja, ka dzīves pamatā ir kustība. Organisma dažādās daļas funkcionē un kustas harmoniskā līdzsvarā, veicot organisma paša sistēmu un funkciju līdzsvarošanos. Esot kādiem sastrēgumiem, sarētojumiem, blokādēm, kustību ierobežojumiem, šis līdzsvars tiek izjaukts un tad parādās nepareizi iestiepumi un attīstās slimība. Osteopātijas metožu pielietojuma mērķis ir atjaunot šo līdzsvaru un mazināt sāpes, uzlabojot ķermeņa pašatveseļošanās mehānismus. Šāda pieeja mazina medikamentu un ķirurģiskās iejaukšanās nepieciešamību, pilnveidojot un uzlabojot medicīnu un ķirurģiju, bet neizslēdzot, neignorējot un neatceļot to.

Kādas ir osteopātijas ārstēšanas metodes?

Osteopātijas praktiķi izmanto manuālu metožu, dzīvesveida ieteikumu un pacientu izglītošanas kombināciju. Pamatā tas ir darbs ar rokām. Osteopāti bieži izmanto tādas metodes, kā stiepšanos, maigu spiedienu un manipulācijas, lai atjaunotu mobilitāti, mazinātu sāpes un veicinātu vispārējo labsajūtu. Osteopātija neaprobežojas tikai ar konkrētu simptomu vai slimību ārstēšanu. Tās mērķis ir novērst veselības problēmu pamatcēloņus, ņemot vērā fiziskos un emocionālos, kā arī vides faktorus. Osteopātijā ir ļoti daudz metodoloģiju, lai stimulētu organisma pašregulācijas un pašizārstēšanās iespēju. Lietojot osteopātiskās tehnikas, spēku pieliek no ārpuses, tādējādi iekustinot organisma paša iekšējos paškorekcijas spēkus, lai virzītu ķermeņa audus pēc iespējas mazākā audu iestiepuma disbalansa virzienā.

Kādas veselības problēmas iespējams ārstēt ar osteopātijas palīdzību?

Osteopātija kā ārstēšanas metode ir izturējusi laika pārbaudi un pierādījusi, ka, lai novērstu sāpes, diskomfortu un dažādas saslimšanas, ne vienmēr ir nepieciešams ķerties pie medikamentiem. Osteopātiskās medicīnas skolas direktors un lektors strukturālajā un viscerālajā osteopātijā M.D.,D.O. Andris Zemītis ar osteopātijas metožu pielietošanu pacientu ārstēšanā nodarbojas jau gandrīz 25 gadus. Viņš savā osteopātijas privātpraksē (Brīvības iela 221, Rīgā) palīdz atjaunot organisma normālu biomehānisko kustību. Osteopātiju kā ārstniecības metodi iespējams izmanto no zīdaiņu līdz senioru vecumam. Ar tās palīdzību iespējams ārstēt dažādas dzemdību traumu sekas, miega traucējumus, psihomotorās attīstības un runas attīstības aizturi, arī uzvedības traucējumus bērniem, redzes traucējumus, dažāda veida alerģijas, hroniskas saslimšanas, kuņģa-zarnu trakta saslimšanas, dažas neauglības formas, garīgas un fiziskas attīstības traucējumus, bērnu cerebrālo trieku, dažādas ar grūtniecību un dzemdībām saistītas veselības problēmas, kā arī sakodiena problēmas. Osteopātija ir īpaši efektīva mugurkaula un locītavu deģeneratīvi-distrofisko procesu ārstēšanā, skoliozes un traumu gadījumos. Ar tās palīdzību veiksmīgi tiek ārstētas arī galvaskausa traumas, tās sekas, hipertenzijas un hidrocefālijas sindromi, encefalopātija, dažas epilepsijas formas un iekšējo, viscerālo orgānu funkcionālie traucējumi.

Foto: Franz Bachinger, Pixabay.com

Foto: Franz Bachinger, Pixabay.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas