Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Pazīmes liecina, ka kāds pārvērtē savu intelektu

Daļa cilvēku mēdz pārvērtēt savu intelektu. Nereti tie ir ļaudis, kas daudz mācās, lasa, zina, taču nespēj adekvāti novērtēt savu inteliģenci. Galu galā – daudz faktu galvā ne vienmēr nozīmē arī augstu emocionālo inteliģenci un zināšanas par dzīvi kopumā. Jāatzīst, ka nokļūšana šādā sabiedrībā dažkārt mēdz būt visai kaitinoša apkārtējiem. Kas tad mēdz raksturot cilvēkus, kas pārvērtē savu inteliģenci?

  • Viņi daudz runā, taču viņu teiktajā nav nekādas noderīgas vai loģiskas informācijas. Visbiežāk šie cilvēki noraida visus argumentus, kas ir pretrunā ar viņu pārliecību, norādot, ka tā ir tikai sakritība.
  • Šo cilvēku viedoklis vairāk balstās uz personiskām vai loģiskām domām un secinājumiem, nevis uz datiem, turklāt viņi nereti ir tik pārliecināti, ka datus pat atsakās pārbaudīt.
  • Viņi kategoriski atsakās mainīt savu viedokli pat tad, kad saskaras ar datiem vai pārliecinošiem pierādījumiem, kas ir pretrunā ar viņu pieņēmumiem.
  • Viņi ir naski uz citu cilvēku notiesāšanu un kritizēšanu pēc patvaļīgiem kritērijiem.
  • Parasti šie cilvēki jūt vajadzību ik pa laikam atgādināt citiem par savu inteliģenci, zināšanām un pieredzi. Iespējams, ka viņu priekšstats par savu gudrību ir nepamatots. Galu galā – vai par viņu viedumu un attapību runā tikai viņi paši vai arī esi par to dzirdējis no citiem cilvēkiem? Ja cilvēks pats ir vienīgais, kas atsaucas uz savām zināšanām, bet apkārtējie to nav pamanījuši, tad rodas zināmas šaubas par šo zināšanu īstumu.
  • Šo cilvēku pašvērtējums ir lielā mērā atkarīgs no tā, vai citi cilvēki viņus uzskata par pietiekami gudriem un vērā ņemamiem. Viņi nav pašpietiekami un apkārtējo novērtējums viņiem ir kritiski svarīgs, tādēļ viņi laiku pa laikam “uzprasās” uz uzslavām un atgādina visiem, cik viņi gudri.
  • Cilvēki, kas mēdz izlikties gudrāki nekā ir patiesībā, nemitīgi atsaucas uz “tautas” viedokli lietu izskaidrošanai. Tādi teksti kā “visi par to runā”, “visur tas rakstīts”, “tas katram zināms”, bet bez konkrētiem piemēriem. Turklāt nereti, atsaucoties uz šiem “visiem”, viņi īsti pat neizprot tēmas kontekstu.
  • Izvairīšanās no atbildes uz precizējošiem jautājumiem ir raksturīga cilvēkiem, kas pārvērtē savu gudrību. Tipiski saskarsieties ar atbildēm “tas ir pārāk sarežģīti, lai to izskaidrotu”, “tu tāpat nesapratīsi” u.tml.
  • Viņiem grūti pieņemt jebkāda veida kritiku.
  • Viņi sniedz padomus pat tad, kad Jūs tos neprasāt.

Izlasi arī šo:

Katrā ziņā viedums, intelekts, izlītība - tas vienmēr bijis karst temats. No vienas puses tik līdzīgi, no otras puses - ne vienmēr visas šīs iezīmes vērojamas vienā cilvēkā. Noskaties, ko Uģis Kuģis atbildēja "Karmas latviešu" pārmetumiem, kad aizrādīja viņam par izglītības trūkumu:

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas