Doties darba vai atpūtas izbraucienos ar mašīnu vienmēr ir patīkami – laiks vienatnē vai kopā ar ģimeni, ar mērķi nonākt kādā citā galamērķī un piedzīvot ko jaunu. Vienīgais, kas to var sabojāt ir mašīna, kas pēkšņi izdomājusi nedarboties. Tad gan nepieciešama auto evakuatora palīdzība, taču vai tā ir vienīgā reize?
Autoevakuators būs noderīgs ne tikai gadījumā, kad būsi palicis ceļmalā, bet arī virknē citu gadījumu. Iemesli, kāpēc kāds izmantot autoevakuatora palīdzību, ir patiešām daudz.
Kādos gadījumos auto vadītāji izsauc evakuatoru?
1. Autoevakuatoru izsauc gadījumā, kad mašīnai beigusies degviela.
Ne vienmēr auto evakuācija ir jāuzver kā situācija, kurā noticis kaut kas nelāgs. Arī gadījumā, kad svešā pilsētā vai nezināmā ceļmalā beidzies benzīns, autoevakuators spēs palīdzēt. Te ir iespējami divi varianti – vai nu palūdz šoferītim atvest benzīnu (to norunā izsaukšanas brīdī), vai arī palūdz darbiniekam aizvest sevi ar visu spēkratu līdz tuvākajam benzīntankam. Izmaksas visdrīzāk būs līdzīgas, tāpēc izdomā, kurš variants tev der labāk!
2. Auto evakuatoru izsauc gadījumā, kad notikusi automašīnu sadursme vai avārija. Ja spēkrats vairs nav lietošanas kārtībā, tad autoevakuators to aizvedīs uz tuvāko servisu vai auto kapsētu. Ja nebūsi cietis pats, arī tevi varēs nogādāt uz vajadzīgo vietu.
3. Autoevakuatoru izsauc gadījumā, kad vadītājs nav spējīgs braukt ar automašīnu. Visai kuriozi, bet gadās arī reizes, kad no rīta ir paredzēta svarīga tikšanās citā pilsētā, turklāt pēc tam dienas otrajā pusē jāved bērni uz pulciņiem, taču pats esi iedzēris nedaudz par daudz, lai stūrētu un atrodies tālu no mājām. Arī šajā gadījumā autoevakuators steigs palīgā – nogādās gan tevi, gan auto uz mājām.
4. Autoevakuatoru izsauc gadījumā, kad vadītājs pazaudējis mašīnas atslēgas.
Ja esi pazaudējis automašīnas atslēgas vai mašīnas atslēga ir salauzta un to nevari attaisīt pats, nepieciešams nogādāt braucamo uz servisu, vai mēģināt atmūķēt durvju atslēgu pašam. Abējādi – evakuatora palīdzība būs vajadzīga – vai nu, lai atvestu instrumentus ar kuriem atmūķēt auto vai lai aizvestu to līdz tuvākajam servisam.
5. Auto evakuatoru izsauc gadījumā, kad ar automašīnu vairs nav iespējams pārvietoties tehnisku iemeslu dēļ. Šādi gadījumi ir, piemēram, tumšajā laikā beidz degt visas vajadzīgās lampas; automašīnai pārplīst riepa, taču līdzi nav paņemta rezerves riepa vai instrumenti rezerves riepas nomaiņai; beigusies eļļa vai dzesēšanas šķidrums; pārkarsis motors; nokritusi siksna; īssavienojums sistēmā.
Mēdz gadīties, ka cilvēks, kurš palicis ceļmalā ar nelecošu auto, izsaucot autoevakuatoru, sarunā, ka tiks aizvests līdz nepieciešamajam galamērķim, uz kuru devies oriģināli. Protams, ja konkrētajā pilsētā nav atrodams autoserviss, kur nogādāt spēkratu, vadītājs vienojas ar auto evakuatora vadītāju par to, uz kurieni nogādāt saplīsušo braucamrīku. Visbiežāk tas tiek aizvests uz autoservisu blakus pilsētā, vai arī tiek vests uz pilsētu pēc klienta vēlmes. Tas gan nenotiek bieži, jo izmaksas sastāda katrs brauciens – gan vadītāja nogādāšana galamērķi, gan mašīnas nogādāšana vajadzīgajā servisā. Tomēr jāsaka, ka autoevakuatora darbinieki labprāt palīdz nelaimē nonākošajiem un ir atsaucīgi arī gadījumos, kad klients un auto jānogādā katrs savā galamērķī.
Ja nākas zvanīt autoevakuatoram, katra zvana laikā svarīgi detalizēti izklāstīt izsaukšanas iemeslu, pēc iespējas precīzāku atrašanās vietu, vēlamo galamērķi, un vai nepieciešams vest līdzi kādu palīginstrumentu, lai nebūtu nekādu pārpratumu.
Las arī:
Vai alkometrs var precīzi noteikt, lai Tu ar auto nebrauc dzēris?
Kāpēc izsaukt autoevakuatoru, nevis zvanīt draugam?
Auto transportēšana jeb pārvietošana – kam pievērst uzmanību?
Autoevakuators, foto - Pixabay